23.2.2010
JUDr. Jan Kandl Jednatel OMS Prachatice
V sobotu dne 20. února 2010, Okresní myslivecký spolek Prachatice v osadě Březovík v místním pohostinství uspořádal teoretické zkoušky uchazečů-adeptů o první lovecký lístek
Kurz byl zahájen 7.2.2009 a započalo jej 16 uchazečů. K těmto se přidali další 2 uchazeči z předchozího roku a proto ke zkouškám nastoupilo 18 uchazečů. Do zkušebního senátu bylo Okresní mysliveckou radou jmenováno 7 komisařů, předseda, místopředseda a zapisovatel. Zahájení zkoušek v 08.00 hod. provedl člen Okresní myslivecké rady OMS Prachatice a předseda kulturní komise Ing. Ivan Štětina, poté vystoupil předseda senátu MUDr. Vladimír Šírek a s organizačními věcmi seznámil místopředseda senátu, zapisoval a jednatel OMS Prachatice v jedné osobě, JUDr. Jan Kandl. Poté probíhaly zkoušky celkem ze 7 předmětů.
Při závěrečném hodnocení předseda senátu MUDr. Vladimír Šírek vyhlásil, že 3 uchazeči prospěli s vyznamenáním a to pan Václav Vítek, František Pěsta a Roman Nedvídek, 12 prospělo a 3 neprospěli z více než jednoho předmětu a proto v případě dalšího zájmu musí celý kurz opakovat. Nejlepším uchazečem byl vyhlášen Vítek Václav a od jednatele JUDr. Jana Kandla obdržel osobní dar - knihu z mysliveckého prostředí. (viz. Foto - MUDr. Vladimír Šírek a Václav Vítek ml.) K uchazečům promluvil i předseda OMS Prachatice František Řezník, který jim především popřál mnoho mysliveckých zážitků v dalším životě. V průběhu a na závěr myslivecké fanfáry zatroubil Ing. Pavel Vlk.
Akce se konala opět v pohostinství manželů Korytových, kde bylo zajištěno vzorné občerstvení a účastníci nešetřili chválou nad příjemným mysliveckým prostředím a dobrou kuchyní. Za toto jim patří poděkování. Poděkování jednoznačně patří i zkušebním komisařům trubači a všem, kteří se na zdárném průběhu podíleli.