Časopis Myslivost

02 / 2004

Český mezinárodní FT v Chorvatsku

Pavel NAVRÁTIL
České soutěže probíhaly současně se soutěžemi Itálie, Chorvatska a Gibraltaru a byly uspořádány v krásném přímořském prostředí na poloostrově Nin v honitbě loveckého družstva Jarabica Nin. Družstvo obhospodařuje asi 10 000 ha, na kterých se nachází několik stovek divoce žijících koroptví. Tyto plochy se převážně využívají k výcviku ohařů, ale hlavně se zde uspořádávají mezinárodní soutěže. Ty probíhají převážně v listopadu a v únoru každého roku a ročně se zde předvede několik tisíc ohařů.
Prvního dne soutěže se zúčastnilo 134 anglických ohařů. Vítězem se stal pointr Bill, vůdce Ernesto Pezzotta z Itálie, kteří získali titul CACT ČR a CACIT.

Druhého dne byla soutěž vypsána pro bretaňské ohaře, na kterou nastoupilo 19 soutěžících. Vítězem se stal pes Dado del Pellegrinotti, vůdce Pellegrinoti Rodolf, kteří obdrželi titul CACT ČR a CACIT.
V době konání ve dnech 9. do 26. listopadu 2003 se soutěží zúčastnilo celkem 2291 psů, kterým bylo uděleno 517 výborných, 67 velmi dobrých, z toho 25x titul CACIT, 20x res. CACIT, 107x CACT a 79x res. CACT.
Další soutěže budou probíhat od 14. února do 3. března 2004 a Chorvatský kynologický svaz se těší na další spolupráci s ČMKJ a doufá, že se těchto soutěží zúčastní i chovatelé a drezéři z České republiky, aby si mohli vyzkoušet své psy ve velice dobře zazvěřeném revíru na koroptví zvěři.
Poloostrov Nin je uznáván kynology z celé západní Evropy, pro jeho přírodní krásy umocněné Jadranským mořem a kvalitní péčí o zvěř je vyhledávaným koutem profesionálními drezéry z Chorvatska, Itálie, Portugalska, Německa a dalších států.
vychází v 7:40 a zapadá v 16:46 vychází v 9:38 a zapadá v 20:30 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...