Časopis Myslivost

03 / 2006

Přednáška na téma Teriéři

-red-
Studentský myslivecký spolek Fakulty lesnické a environmentální při České zemědělské Univerzitě v Praze pořádá během školního roku řadu zajímavých přednášek. Kdo se zúčastnil té, která se konala 22. 3. 2006, určitě nelitoval. Nesla název Teriéři a přednášejícím nebyl nikdo jiný, než odbornice na slovo vzatá, paní Vladimíra Tichá.
Ve velice hezky a přehledně připravené prezentaci se mohli všichni zúčastnění dozvědět o vzniku a historii plemen teriérů a o jejich původním, ale především současném poslání. Nebyly opomenuty také otázky týkající se vývoje exteriéru psů, jeho významu na pohyb a na využití teriérů, dále otázky vzniku typických osrstění jednotlivých plemen a o důležitosti jejich správné úpravy.
      Ve druhé části přednášky byla představena plemena teriérů, která jsou pro veřejnost nejznámější, ale především ta, která mají význam v české myslivosti. Přítomní ocenili praktické poznatky z chovu konkrétních plemen, dozvěděli se o jejich přednostech a specifických charakteristikách. Jistě nejdůležitější byl ale popis vlastností daných plemen vztažených na využití v praktické myslivosti u nás, což bylo velkým přínosem především pro posluchače FLE ČZU.
      Přednášky Studentského mysliveckého spolku jsou veřejné a jejich seznam na letní semestr najdete na stránkách našeho časopisu.
vychází v 7:45 a zapadá v 15:58 vychází v 14:24 a zapadá v 3:10 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...