Časopis Myslivost

05 / 2006

Lochovecký pohár ve Slavičíně

Ing. Jaroslav ŠARMAN
Myšlenka umožnit absolvování dvou typů zkoušek na jednom místě, v jeden den, stála u zrodu Lochoveckého poháru. Duchovním otcem této myšlenky byl Ing. Jiří Šmotek, který se zasloužil o realizaci tohoto záměru.
Lochovecký pohár se skládá ze zkoušek v bezkontaktním norování a z barvářských zkoušek. Poháru se mohou zúčastnit pouze jezevčíci, případně další plemena norníků, a to do věku tří let, kteří absolvují oboje zkoušky. Pro pořadí v Poháru je rozhodující celkový součet bodů z obou zkoušek a dále v případě bodové rovnosti rozhoduje známka na barvě a rychlost v noře.
      Letos se dne 22. 7. 2006 uskutečnil již třetí ročník tohoto Poháru. Místem konání je pravidelně honitba MS Jamné Slavičín a umělá nora Ing. Šmotka. Na zahájení zkoušek se prezentovalo třicet dva psů. Celkem se zúčastnilo dvacet dva psů zkoušek v bezkontaktním norování a stejný počet psů nastoupil i na barvářské zkoušky. Do bodového hodnocení Poháru zasáhlo celkem jedenáct psů (zúčastnili se obou zkoušek a byli mladší tří let). Všechny účastníky prověřilo velmi horké, slunečné počasí, které příliš nenahrávalo pachovým pracím a ani pro norování nebylo optimální. Přesto pouze dva psi na zkouškách neuspěli.
      Vítězkou Lochoveckého poháru se stala fenka jezevčíka drsnosrstého trpasličího Adélka z Obětové, vedená Ing. Milanem Jurákem. Tato dvojice získala celkem 194 bodů. Stejný počet bodů, ale pomalejší práci v noře měla fenka jezevčíka hladkosrstého králičího Adraca z Malcova mlýna, vedená Pavlem Vápeníkem mladším. Třetí v pořadí skončila fenka jezevčíka drsnosrstého Hany z Poldova dvora, pod vedením Jany Šenkeříkové. Podrobný přehled výsledků Lochoveckého poháru je uveden v tabulce.
      Přes velký počet startujících mělo posuzování poměrně svižný průběh a na výsledky se nečekalo nijak dlouho. Za uspořádání této zdařilé akce je třeba poděkovat členům MS Jamné Slavičín, sponyorům a především Ing. Jiřímu Šmotkovi, který poskytl pro zkoušky, jak svou umělou noru, tak také zázemí svého domu a jeho okolí i výpočetní techniku pro zpracování výsledků.

Fotogalerie

vychází v 7:07 a zapadá v 16:20 vychází v 16:42 a zapadá v 6:34 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...
Pořadí Jméno psa Plemeno Vůdce Celkový počet bodů (BZ+ZN) Rychlost na noře
1. ADÉLKA Z OBĚTOVÉ Jezevčík drsnosrstý trpasličí Ing.Milan Jurák 194 10 s
2. ADRACA Z MALCOVA MLÝNA Jezevčík hladkosrstý králičí Pavel Vápeník ml. 194 17 s
3. HANY Z POLDOVA DVORA Jezevčík drsnosrstý Jana Šenkeříková 193 10 s
4. ORRY Z POSCHINGERU Jezevčík hladkosrstý Pavla Ryšavá 192 18 s
5. ERRI HAMILCHOV Jezevčík drsnosrstý Ing.Jan Tureček 190 18 s
6. HUGO TRESKUNOVTD> Jezevčík drsnosrstý Václav Obadal 189 11 s
7. ERIK Z RATÍŠKOVSKÝCH VINOHRADŮ Jezevčík drsnosrstý Josef Bařinka 186 46 s
8. FANY ZE SLUŠOVICKÉ DOLINY Jezevčík drsnosrstý Jaroslav Tihlařík 169 34 s
9. ANIKA WASSA DUO Jezevčík hladkosrstý trpasličí Markéta Holubová 160 8 s
10. BAD OD AGLAI Jezevčík drsnosrstý Josef Valenta 145 1 min, 18 s