Časopis Myslivost

05 / 2006

Z kynologie na Vyškovsku...

Jaroslav HOLOUBEK
Stejně jako v jiných letech i letos Okresní kynologická komise ČMMJ připravila pro její příznivce všechny druhy zkoušek lovecké upotřebitelnosti pro malá i velká lovecká plemena.
Zkoušky vloh uspořádala ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Moravské Prusy a Moravské Málkovice v sobotu 20. května. Na zkoušky se přihlásilo šest ohařů a stejný počet psů malých plemen.
      Výsledky skupiny velkých plemen: 1. německý krátkosrstý ohař Fox z Korotvárny, majitel Karel Šebesta, I. cena, 206 bodů; 2. německý krátkosrstý ohař Amir z Vážanského žlebu, majitel Ivo Bébar, I. cena, 206 bodů; 3. český fousek Figar z Křepických vrchů, majitel Jaromír Gratcl, I. cena, 199 bodů. Výsledky skupiny malých plemen: 1. jezevčík drsnosrstý standard Fatima z Ostrého Bečvy, majitel Milan Brtník, I. cena, 188 bodů; 2. anglický špringršpaněl Jasan z Libockého dolu, majitel Jan Kaláček, I. cena, 181 bodů; 3. jezevčík dlouhosrstý červený standard Cindy z Komperzova zámku, majitel Libor Korčián, I. cena, 181 bodů.
      Zkoušky byly velice dobře připraveny a zajištěny za co je nutné v prvé řadě poděkovat všem členům obou pořádajících mysliveckých sdružení. Zazvěření revíru bylo na současné podmínky, řekl bych, výborné. Věřím a pevně doufám, že takovýchto zkoušek budeme mít v letošním roce ještě více.
      Jako druhé proběhly v sobotu 17. června zkoušky z norování. Tyto jsme uspořádali ve spolupráci s mysliveckým sdružením Čertoráje Křenovice. Přihlášeno bylo sedmnáct jedinců z nichž patnáct tyto zkoušky úspěšně dokončili.
      Bylo dosaženo těchto výsledků: Fatima z Osrého Bečvy, jezevčík drsnosrstý, majitel Milan Brtník, 84 bodů, čas 13 s; Fanny z Ostrého Bečvy, jezevčík drsnosrstý, majitel Antonín Kummer, 84 bodů, čas 14 s; Vanda Javes, jezevčík drsnosrstý, majitel Rudolf Horák, 84 bodů, čas 17 s; Dita z Dědického náhonu, německý lovecký teriér, majitel Zdeněk Tarnza, 84 bodů, čas 22 s; Anda z Moravského Berouna, border teriér, majiel Kamil Řičánek, 84 bodů, čas 26 s; Indy od Dyje, německý lovecký teriér, majitel Huber Skřek, 84 bodů, čas 28 s; Cida od Fojta, německý lovecký teriér, majitel Roman Martinek, vůdce Josef Martinek, 84 bodů, čas 29 s.
      Posuzováno bylo podle nového zkušebního řádu platného od 1. června letošního roku.
      Je mojí povinností poděkovat kolegům rozhodčím a dále mysliveckému sdružení Čertoráje Křenovice za zajištění zkoušek a jejich výbornou realizaci. Všem vůdcům za vzorné vystupování, což také přispělo k jejich výbornému průběhu.
      Se všemi kynology nejen z okresu Vyškov se těším na shledanou!
vychází v 7:07 a zapadá v 16:20 vychází v 16:42 a zapadá v 6:34 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...