Časopis Myslivost

06 / 2006

VZ Hradec Králové

Vlaďka KOLÁŘOVÁ
Okresní myslivecký spolek v Hradci Králové ve spolupráci s MS Nechanice a honitbou LČR ve Stejskale uspořádal ve dnech 16. - 17. 9. 2006 všestranné zkoušky ohařů.
Zahájení proběhlo v areálu myslivecké bažantnice MS Nechanice za zvuků fanfár. Úvodním slovem přítomné přivítal předseda OMS MUDr. Josef Hošek, který předal slovo předsedkyni kynologické komise Martě Jiruchové. Dále vrchní rozhodčí Pavel Kaplan představil soudcovský sbor a seznámil přítomné s organizací této dvoudenní vrcholné kynologické akce v našem okrese.
      První den absolvovali účastníci polní a vodní práce, kdy neobstál jeden pes a to v disciplíně Klid před zvěří pernatou.
      Druhý den ráno se účastníci po zahájení přesunuli do lesa. Vítězem zkoušek se stal německý krátkosrstý ohař Dag Kořenice, vůdce Petra Viniarská, který byl zároveň vyhlášen jako nejlepší pes polní práce. Na druhém místě skončil anglický setr Bowie Leslie Leven, vůdce Tomáš Novák; třetí pak Gron z Nerošovké, německý krátkosrstý ohař, vůdce Miloslav Pazderka. Nejlepší práci v lese předvedl německý dlouhosrstý ohař Tessi z Ka-Mir Bohemia, vůdce Roman Valeš a vodní práci pak Cindy ze Zátkovy zahrádky, český fousek, vůdce Josefa Zátka.
      Zkoušky proběhly za krásného slunečného počasí ve velmi přátelské atmosféře. Díky patří vrchnímu rozhodčímu panu Kaplanovi a sboru rozhodčích za velmi korektní posuzování.
      Závěrem bychom rádi poděkovali všem členům kynologické komise, členům MS Nechanice, kteří se podíleli na výborné organizaci těchto zkoušek.

Fotogalerie

vychází v 7:42 a zapadá v 16:43 vychází v 8:51 a zapadá v 18:17 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...