Časopis Myslivost

06 / 2006

Všestranné zkoušky ohařů v okrese Olomouc

Mgr. Jiří ZBOŘIL
O víkendu 2. – 3. září se uskutečnily jediné všestranné zkoušky ohařů v Olomouckém kraji, které uspořádal Okresní myslivecký spolek Olomouc. Zkoušky se konaly v honitbě MS Horka nad Moravou (polní a vodní práce) a v honitbě Březová (lesní práce) nájemce pana V. Sedláčka. Zázemí po celou dobu poskytovala lovecká chata a její krásné okolí.
Ke zkouškám se přihlásilo dvacet psů. Z plemen byl zastoupený český fousek, německý ohař krátkosrstý, německý ohař drátosrstý, maďarský ohař krátkosrstý, irský setr a pointer. Zkoušky úspěšně složilo šestnáct psů (z toho 9 v I.ceně a 7 v ceně II.), čtyři psi u zkoušek neobstáli.
      Počasí bylo v průběhu zkoušek velice příjemné a to jak pro práci psů, tak pro početně zastoupenou koronu. Možná i tato skutečnost se projevila na velice solidních výsledcích prvních pěti psů. Jinak nebyla úroveň nijak zvláštní - vždyť jen na "ohrádce" (přinášení lišky přes překážku) obdrželo šest psů nejnižší známku 1.
      Vítězem se stala a zcela stoprocentní výkon předvedla (500 bodů, I. cena) na poli, ve vodě i v lese fenka českého fouska Dona Šimonův dvůr vedená Alešem Suchánkem. Současně získala ocenění nejlepší práce v lese. Na druhém místě skončil se 497 body pes německého krátkosrstého ohaře Uron Kořenice vedený Josefem Šonem. Třetí místo patřilo českému fouskovi Caru z Přestavlckého revíru vedenému Stanislavem Berčíkem. Shodný počet bodů 496 a čtvrté místo obsadila fena pointera Eki od Semiče Staňka vedená letošním vítězem Memoriálu Richarda Knikla Jiřím Pospíšilem. Tato fena získala ocenění nejlepší práce ve vodě. Páté místo obsadil maďarský krátkosrstý ohař Clif ze Spáčilky vedený Pavlem Hradilem s počtem 493 bodů a získal ocenění nejlepší práce v poli.
      Upřímné poděkování patří MS Horka nad Moravou za pomoc při organizaci zkoušek a za propůjčení honitby. Rovněž panu Sedláčkovi za propůjčení honitby, lovecké chaty a podporu zkoušek hodnotnými cenami. Dík patří samozřejmě všem dalším nejmenovaným, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a organizaci všestranných zkoušek.
      Lovecké kynologii zdar!
vychází v 7:08 a zapadá v 17:21 vychází v 2:42 a zapadá v 11:26 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...