Časopis Myslivost

3/2011

Výstavní okénko

2  Vladimíra TICHÁ
Na seznamu u nás pořádaných výstav je uvedeno i jedno dvojvýstaví. Do podvědomí vystavovatelů, rozhodčích i diváků se zapsalo pod jménem DUOCACIB a stalo se záležitostí nadmíru prestižní. Jedná se o akci, kterou pořadatelsky zabezpečuje přímo Českomoravská kynologická unie a která se koná začátkem února v Brně. Slovo výstava není úplně přesné, protože se jedná o v jednom víkendu pořádané výstavy dvě.
Letos byla z pohledu všech zúčastněných přitažlivá zvláště výstava sobotní. Nejen že se na ní zadávaly všechny tituly a čekatelství, ale ještě byla kvalifikační výstavou na legendární Cruft´s Show. Letos se během dvou výstavních dnů na DUOCACIB vystřídalo víc než 8400 psů a fen. Posuzovali rozhodčí čeští i zahraniční a výstava přilákala velké množství diváků. Byla výbornou propagací chovu psů a také určitým prověřením toho, co nás čeká v roce 2014, kdy bude Česká republika pořádat prestižní Evropskou výstavu.
DUOCACIB je akce velká a přitahuje velké množství zájemců. Pro chovatele a majitele jednotlivých plemen jsou ale stále zajímavější výstavy pořádané chovatelským klubem. Dvě takové rodinné výstavy proběhly v březnu. Jedna se konala v Českých Budějovicích a druhá ve Viničném u Bratislavy. Obě byly věnovány teriérům a obě dokázaly, že český i slovenský teriérský klub nebo spíše chovatelé v nich sdružení vědí, jak úroveň chovu zvyšovat a kam jej směřovat.
Vladimíra TICHÁ
Snímky Jan Tichý

Fotogalerie

vychází v 5:07 a zapadá v 20:47 vychází v 23:32 a zapadá v 7:05 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...