Časopis Myslivost

Listopad / 2004

Čtyři kola do terénu

Dajbych, s.r.o.
O tom, že myslivci, rybáři nebo lesníci jsou uživatelé takových typů vozidel, která často musí absolvovat trasy mimo hlavní silnice, není třeba diskutovat. S nabídkou právě pro ně přišla před časem firma Dajbych, s.r.o., která je u nás dobře známá jako úpravce terénních vozidel a dodavatel příslušenství pro ně. V její nabídce se totiž objevila i úprava vozidla Škoda Octavia 4x4, nazvaná JAGD. Komponenty pocházejí od německé firmy Expeditionsservice Wächterbach GmbH a mají osvědčení TÜV.


Cílem úpravy je zvýšit průchodnost terénem a tím více využít možnosti pohonu 4x4. Vzhledem ke složitosti systému zavěšení kol a pro zachování původních vynikajících jízdních vlastností nejsou jen vyměněny původní pružiny a tlumiče. Sada pružení a tlumení pro toto vozidlo obsahuje všechny čtyři pružiny, přední tlumičové vzpěry a stabilizátor, nová příčná spodní ramena zadní nápravy a nové dorazy pružení na všechny kola. Po montáži je bezpodmínečně nutné seřídit geometrii na hodnoty stanovené v montážním návodu. Výsledkem jsou jízdní vlastnosti plně porovnatelné se sériovým vozidlem a díky světlé výšce asi 170 mm i podstatně lepší průchodnost terénem. Nahrazením původních pneumatik o rozměru 195/65 R 15 pneumatikami 205/70 R 15 získáme k dobru dalších 20 mm, a tak se dostáváme na světlou výšku 190 mm porovnatelnou například s vozidly Subaru.
Protože tato hodnota umožňuje cesty i po nezpevněném terénu, lze vozidlo vybavit ocelovým krytem olejové vany motoru a krytem zadního diferenciálu.
Myslivci si mohou dále vozidlo vybavit držákem loveckých zbraní, plastovou vanou hlubokou 140 mm do zavazadlového prostoru nebo venkovním transportním držákem na úlovek, který se připevní na tažné zařízení a nehrozí tedy znečištění interiéru vozidla. Na tažné zařízení lze pomocí Multi-mount systému připevnit i naviják vhodný na vyproštění vozidla nebo na přiblížení úlovku. Dodatečně je také možnost doplnit vozidlo předním a zadním ochranným rámem.
Škoda Octavia 4x4 JAGD je vzhledem ke zvýšené světlé výšce a vysoké užitné hodnotě vhodná nejen pro už zmíněné myslivce, ale i například pro stavbaře, rybáře, majitele horských chat a pro všechny, kteří jezdí rádi do přírody. Bližší informace Vám rádi podají zaměstnanci firmy Dajbych, s.r.o., Pařížská 10, Plzeň, tel. 377 223 535.
vychází v 7:07 a zapadá v 16:20 vychází v 16:42 a zapadá v 6:34 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...