Časopis Myslivost

Prosinec / 2004

Lovecké a sportovní zbraně Praha 2004

Text a snímky Pavel KLOZÍK
Předzvěst letošní 13. prodejní a kontraktační výstavy zbraní, uspořádané společností Incheba Praha, pro mě tvořila dvojice informací. První vyplývala z velkoústní reklamy slibující co nás čeká a nemine. Čtenáři prominou, ale byl jsem vychováván ke slušnosti, která mi nedovoluje použít termín velkohubá reklama. Druhá informace pocházela od firem, s nimiž průběžně spolupracuji. Jejich stanovisko ohledně účasti na výstavě znělo většinou záporně.
Svým způsobem se není čemu divit. Úroveň výstavy zbraní v Praze v posledních několika letech výrazně klesá. Už delší dobu platí pořekadlo: Chceš-li se setkat s českými výrobci a prodejci, jeď v březnu na výstavu IWA do Norimberka nebo - a to platí především pro myslivce, rybáře atd. - jeď na přelomu jara a léta do Lysé nad Labem. Prostory vyhrazené letošní výstavě zbraní byly z hlediska zaplnění vystavovatelů poloprázdné. O to více bylo možno spatřit návštěvníky podivně vrtící hlavami, z nichž přímo čišela otázka, kam jsem se to dostal.
Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se. Třináctá výstava zbraní se v Praze uskutečnila ve dnech 14. - 17. října 2004. Na podstatné části výstavních ploch jsme viděli lovecké zbraně, pomůcky a oděvy. Velký prostor zabíral stánek Českomoravské myslivecké jednoty. Lovecké zbraně Sauer a Blaser jsme viděli ve vitrínách velkého stánku firmy Kettner, jemuž se svou širokou nabídkou firmy Browning, zajímavých brokových kozlic Laporte Swing Trap a dalších zbraní a doplňků sekundoval Walter Trading z Horoušan u Prahy. Neztratil se malý stánek České zbrojovky Uherský Brod, větší prostor obsadila brněnská firma Alfa Proj. Pražská prodejna zbraně a střelivo Brymová nabízela převážně repliky historických zbraní na černý prach. Nabídku nožů zachraňoval kvintet firem HQH systém, Hi - Life Praha, Mikov z Mikulášovic, již zmíněný Walter Trading a Y-river, zastupující dagestánskou firmu Kizljar.
Poznámka redakce ilustrující tristní pohled na výstavu, která snad může znít jako špatný vtip: Po celou dobu výstavy bylo v hale vystaveno vozidlo jednoho z vystavovatelů s tím, že mu jej výstavní výbor zdarma umyl a naleštil a zaplnil tak výstavní plochu. K tomu snad už není třeba nic dodávat
vychází v 7:07 a zapadá v 16:20 vychází v 16:42 a zapadá v 6:34 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...