Diskuze

vyhledat ve fóru:


Diskuse
Diskuse > rovný/nerovný, pravidelný/nepravidelný (srnec) Zobrazit módy:  
User avatar
Member
Member
Stanislav Neuman - 14.7.2016 16:50:42
   
RE:rovný/nerovný, pravidelný/nepravidelný (srnec)
Kopiruji odpověď od Eriky:

Dobrý den,

nedaří se mi přihlásit na diskuzi na myslivost.cz (nejsem členem ČMMJ :-) tak aspoň přes mail, jak je to s tím rovným a pravidelným (byť už je to dlouhá doba od Vašeho dotazu, takže jste to již nejspíš zjistil):

Stejný počet výsad na obou lodyhách = rovný, nestejný počet = nerovný. Stejný počet i "architektonika" parohu = pravidelný, odlišná = nepravidelný.

Příklad: Srnec na jedné straně přední i zadní výsada, na druhé pouze přední (takže na té straně pouze vidlák) = nerovný šesterák.

Jelen na jedné straně očník, nadočník, opěrák a vidlice, na druhé straně očník, nadočník, opěrák a špice = nerovný desaterák (odlišný počet).

Jelen na jedné straně očník, nadočník, opěrák a špice, na druhé očník, opěrák a vidlice = nepravidelný osmerák (stejný počet na obou, ale "jiné" výsady).

Pěkný den

Erika

User avatar
Member
Member
Stanislav Neuman - 24.3.2016 18:05:34
   
rovný/nerovný, pravidelný/nepravidelný (srnec)
Dobrý den všem,
potřeboval bych odbornou radu a vysvětlení výše uvedených pojmů. Jedná se o synonymum nebo ne. Pokud ne, tak jak je definován nerovný srnec a jak nepravidelný. A kde se dají tyto informace dohledat v odborné literatuře.
díky všem za pomoc
Standa

1
vychází v 6:41 a zapadá v 19:06 vychází v 21:36 a zapadá v 11:53 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...