Diskuze

vyhledat ve fóru:


Diskuse
Přihlásit k příspěvku
User avatar
Radka Ščigelová - (27.7.2018 13:11:22)
RE:Myslivci a veřejnost - jak zlepšit mínění o nás?
Dobrý den,
nejsem myslivec ale setkávám se s nimi relativně často. S přáteli jsme založili neziskovou organizaci se kterou pořádáme fotografické akce zaměřené převážně na zvířata, která se vyskytují ve střední Evropě (lišky, jezevci, vlci, kuny, mnoho druhů ptáků a jiné). Zvířata nejsou divoká. Spolupracujeme s několika prověřenými chovateli, kteří s sebou vždy mají doklady náležící k chovu daného zvířete. Všechno jsou to zvířata zvyklá na lidi (kdy se vám poštěstí pohladit si živého vlka nebo jezevce :) ) a vždy se drží v blízkosti svého majitele. Nikdo s nás nemá zájem na tom dělat problémy, takže když hledáme vhodnou lokalitu na uspořádání focení, vždy si vyřizujeme u mysliveckých spolků a hospodářů povolení. A v tomto bodě se setkáváme pouze s 2 druhy reakcí.
Buď to lidi zaujme a ještě se nás ptají, jestli se můžou přijít podívat - což nás jen těší, protože se většinou od těchto myslivců dozvíme spoustu zajímavých informací. Nebo jsou na nás hned vyloženě sprostí a vykřikují, že jim do revíru naše zvířata akorát natáhnou vzteklinu (ano, opravdu u lišek pokaždé zmíní vzteklinu) a jiné nemoci.
Také se nám už stalo, že i přes to, že jsme měli akci od hospodáře povolenou a nahlášenou, přišel nás tam vyřvat člověk od myslivecké stráže. I přes to, že s sebou neměl průkaz, začal nám tam vyhrožovat střelnou zbraní (10 lidem, mezi nimiž naprosto klidně pobíhali 2 ochočené lišky).
Takže je to těžké. Mnoho myslivců jsou lidé na svém místě, kteří mají velký přehled, zkušenosti a opravdu se o své revíry starají a vzdělávají laickou veřejnost. Bohužel daleko větší stopu vždy zanechají ti, kteří vám budou bezdůvodně nadávat a vyhrožovat
vychází v 5:17 a zapadá v 20:56 vychází v 23:59 a zapadá v 11:47 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...