Diskuze

vyhledat ve fóru:


Diskuse
Diskuse > Národní myslivecká výstava v Brně Zobrazit módy:  
User avatar
Member
Member
Josef Zibner - 1.9.2015 13:44:58
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
Promiňte, že nediskutuji k tématu.
Spolkoví myslivci v honitbách LČR, přidejte se k nám. Držitel Vás neukousne, jako neukousl nás! Věci již mohou jít konstruktivně kupředu!
Spolkové myslivosti zdar!
Ing.Josef Zibner
Svaz mysliveckých sdružení v Lesích ČR

User avatar
Member
Member
František Mareček - 18.8.2015 12:04:01
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
Název "Národní" byl jen zneužitím tohoto slova a jeho skutečného významu. Národní divadlo, "Zlatá kaplička" Národní Muzeum atd. a nyní jakási parodie myslivecké výstavy. Nakonec i zneužití jména prof. Hromase, kterým se autoři ometají stále dokola jako nějakým fáborem. Podvod byl už v preambuli výstavy, kde Pospíšil podvodně uvedl tzv. garanty výstavy např. ČMMJ, která asi už po zkušenostech z minula se od Pospíšilovy akce naprosto dostancovala. Název měl být spíše "Poslíšilova výstava" a jeho nabubřelosti. Národní výstava a prezentoval tam jakési cizácké rytíře a šlechtice a nějak zapomněl, že šlechtické tituly zakázal Masarykův zákon, který dosud nikdo nezrušil. Z českou myslivostí a myslivci, kteří odvádějí tísíce hodin poctivé práce ve prospěch zvěře a přírody to nemá nic společného a je to jen hanbou. O nichvýstava bohužel v žádném případě nebyla.

User avatar
Member
Member
Vladimír Vodrážka - 15.7.2015 20:15:20
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
Pane Martínku díky, konečně někdo Pospíšila pojmenoval správným jménem. Každý, kdo studoval brněnskou lesárnu ví o čem a kom mluvíte. O jednom bezcharakterním skalním svazákovi - komoušovi, převlékači kabátů. Je to blázen, psychopat nebo jen zoufalý zakomplexovaný člověk? V každém případě ta jeho cingrlátka, parády a fedrpuše jsou urážkou pro všechny obyčejné myslivce, kteří poznali jen dřinu ve prospěch přírody a myslivosti. Pan pospíšil moc triček při péči o zvěř mo určitě nepropotil, ale s nabubřelostí rozesílal spolužákům novoročenky, kde se zpodobnil s panem Vágnerem /safari Dvůr Králové n/L/ nebo panem Lopraisem, jen aby se přiživil na jejich zasloužené popularitě. Ovšem při neskromnosti jeho vlastní v královském hermelínu s povýšeným pohledem nad jmenovanými. Mezi spolužáky jsme si jeho novboročenky přeposílali jako zjevení z jiného světa. Prostě kašpar a vari od české myslivosti dále, neb je to jen kompromitace a ostuda. Pravidelně jezdím do Křtin na svatohubertskou mši i jinam. Krásný zážitek za účasti členů řádu sv. Huberta. Tam je rušivým jen skutečně nějaký vousatý mužik, který se vecpal na kazatelnu a vůbec se divím , že se tento řád nechal tak zkompromitovat spojením s Pospíšilem. JAKO LESÁK A MYSLIVEC STÁL ZA HO... a tak se stal krejčíkem. Šije uniformy pro hrabata , knížata, města a firmy a na tom zbohatl a lesk dukátů mu zamlžil zdravý rozum. Souhlasím s názorem, než výstava jakási jakoby myslivecká s Pospíšilem, tak raději žádná.

User avatar
Member
Member
Jan Navrátil - 7.7.2015 9:32:57
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
Pane Dozo, vyjádřil jste to kulantně a výstižně. Když dva dělají totéž není to totéž. Věřím, že BVV jako zkušený organizátor by mysliveckou výstavu uměl, ovšem ve spojení s domýšlivými patlaly se úspěch nedostavil. Kdo byl na lesárně v Brně a je mu 45 + na aktéra svazáka a normalizátora Pospíšila si dobře pamatuje. Protože byl pro práci v oboru nepoužitelný vrhnul se na šití uniforem pro firmy, spolky a obnovené šlechtické statky. Odtud asi pramení jeho zavržení svých proletářských předků, ke kterým se tak hrdě hlásil a koketerie se šlechtou a pseudošlechtou. Sám je z toho tak zmaten, že neví jaký rod by si pro sebe vymyslel, aby zapůsobil a jaké tituly si ještě přidělí a koho on "Jeho veličenstvo" zase do nějakého nadřazeného stavu povýší, aby měl zase obět, pro svá divadelní představení a komedie. Každé představení má svého klauna. I my ho máme! Pospíšila berem tak, jaký je a berem to s nadhledem. Komu vyhovují parády, průvody a pozlátka ten si pošmákne. Ovšem s myslivostí to nemá nic společného a s národní už vůbec ne. Výstava - nevýstava byla jen jako dobře vymyšlené křoví pro Pospíšilovy Černovice. A někteří vystavovatelé a prodejci naletěli bombastické propagaci, kde byla lživě uvedena ČMMJ jako hlavní garant výstavy, ve finále litovali nákladů. Nakonce lžišlechtic Pospíšil už byl jen taková černá tečka. Tomu mohli zase jen sekundovat lžirytířové od svatohuberťáků, kteří jen dokreslují celkový kolorit a jakýsi folklór malého českého človíčka, který chce být přece něco víc.Srovnání s Lysou je na místě. Vcelku skromné výstaviště a dovede vytvořit výstavu opravdu pro myslivce i s hodnotnými programy a takový zkušený gigant jako je BVV, který pořádal i světovou výstavu myslivosti a trofejí, kam jsme jako študáci chodil na brigádu při její instalaci a demontáži, a výstava to byla skutečně světová, nakonec sklouzne pod veškerou přijatelnou úroveň.

User avatar
Member
Member
Filip Doza - 6.7.2015 10:19:20
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
Není tomu dávno, co mě zaujalo pozvání na jeden koncert, pořádány při příležitosti výročí založení jednoho města, kde kromě jiných umělců měl vystoupit i Karel Gott. Samozřejmě, že pořadatelé neuváděli pravý důvod koncertu, proč je pořádán, jen se zaměřili na účast Karla Gotta, jakoby to byl jeho koncert. Jeho vystoupení trvalo asi 15 minut a konec. Spousta účastníků byl zklamána, čekali "koncert" svého miláčka. Proto doporučuji navštěvovat koncerty Karla Gotta, mám-li zájem o opravdový, nefalšovaný a nevyumělkovaný zážitek. Proto doporučuji navštěvovat výstavu NATURA VIVA v Lysé nad Labem, mám-li zájem o opravdový, nefalšovaný a nevyumělkovaný zážitek a opravdový obraz naší myslivosti. Pak nemusím litovat vyhozených peněz a času.

User avatar
Member
Member
Jan Navrátil - 4.7.2015 5:48:31
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
V článku se bezesporu pochválili autoři výstavy sami sebe. Výstava byla skutečně o ničem. Kdo se nechal nalákat a jel do Brna s cílem, že snad uvidí dobrou výstavu vyhodil peníze na cestu a mařil čas. Ušité horkou jehlu. Pospíšila zřejmě na poslední chvíli pojala myšlenka jak se zase zviditelnit a opět si "zaparazitovat" na jménu prof. Hromase.. A kašpárkové divadlo v uniformách, které svojí přehnanou výzdobou připomínaly spíše vyhazovače z luxusního baru, než myslivce a nějací rytíři, ještě trapnější. Na jiném vlákně se řeší jak zvýšit obraz české myslivosti. Určitě ne cestou Pospíšilových výstav, parád a spol. Pane Martínku s Vámi souhlasím i v "přínosu" svatohuberťáků. Nejde o nic jiného než kastovnictví a patalogicku snahu být něc o víc než byčejný myslvec, který prostě "jen" maká a vytváří skutečné hodnoty.

User avatar
Member
Member
František Dvořák - 29.6.2015 18:56:21
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
P.Martínku.V Právu vyšel článek,je citován na Silváriu,samá chvála.Tam to bude číst více lidí než myslivci,možná by stálo za to,několika větami se vyjádřit právě pod tímto článkem.

User avatar
Member
Member
Jaroslav Tatalák - 29.6.2015 18:32:52
   
RE:Národní myslivecká výstava v Brně
Plně souhlasím s příspěvkem kolegy Martínka. Takhle se propagace myslivosti opravdu nedělá. Takovými trucpodniky jednotlivých aktérů je propagace české myslivosti na" úrovni." Dejte prostor více takovým Pospíšilům ať se urychlí rozpad beztak už zkomírající české myslivost v čele s ČMMJ.

User avatar
Member
Member
Karel Martínek - 29.6.2015 9:09:47
   
Národní myslivecká výstava v Brně
Propagace myslivosti nikdy není dost k přesvědčování veřejnosti o obecné prospěšnosti činnosti myslivců pro přírodu a její obyvatele. V Brně proběhla výstava pod názvem "Národní výstava myslivosti". Nalákáni slibným názvem jsme tam s kolegou, take lesákem a myslivcem, šli. U vchodu nás přivítala vypreparovaná žirafa v expozici Safari clubu v jinak poloprázdném pavilonu. Žirafa ani další představená africká zvířena nám jaksi příliš "národní" nepřipadala a tak mimo samozřejmého údivu k umění našich preparátorů,, nastoupily jakési rozpaky. Ty pokračovaly a zesílily při projití celé "výstavy" v pavilonu G brněnského výstaviště. Několik prodejních stánků cetek, ponožek, čínských nožů a něčeho dalšího, maďarský prodejce také nožů, několik panelů putovní výstavy prof. Hromase, kterou už jsme viděli asi 10 x na různých místech a nic víc co by stálo za upamatování. Až nás zaujal hlahol borlic a lesnic z podia a to bylo ohlášení dnešního hlavního programu. Průvod vyparáděných paňáců z řádu sv. Huberta, který nic jiného než průvody, parády a mše myslivosti nic nepřináší, nejen nepřináší, dokonce deformuje mysliveckou historii. Na obrazovce nad pódiem bežel opakovaně propagační šot řádu sv. Huberta, takto sdružení několika málo desítek náboženských fanatiků, kde růžolící jejich předseda - velmistr informoval například o hraběti Šporkovi historicky nepravdivě a jen tak, jak se zřejmě hodí do image tohoto spolku. A nějaký vousatý Mikuláš volal z obrazovky po spasení. Průvodu však vévodily jiné ještě parádnější uniformy se zlatými epoletami, řády a jinými naleštěnostmi. Později jsme se dověděli, že středem je jakési princátko a nakonec byl pasován do stavu jakýchsi moravských rytířů pan Višňák, takto dnes již nestor a uznávaný představitel české myslivosti. Proč to všechno? Nakonec jsme došli k přesvědčení, že ani nešlo o jakési vyznamenání pana Višňáka (divíme se, že se k tomu propůjčil), ale všechno divadlo bylo jen kulisou ke zviditelnění autora a režiséra celé tzv. Národní myslivecké výstavy", která s národní myslivostí měla tolik společného, jako Sněžka s Tatrami. Prostě výstava, fiasco a propadák. Autor myšlenky a hlavní organizátor ing. Jaroslav Pospíšil, "protlačil" tuto výstavu jako truc podnik výstavy v Lysé, která se konala před měsícem, a Mysliveckým slavnostem na Ohradě u Hluboké, které už získaly zasloužené místo v mysliveckém kalendáři a které se konaly ve stejný den! Autor výstavy podle našeho názoru a dnešního poznatků sledoval úplně jiné cíle, než skutečnou propagaci myslivosti, zájem vystavovatelů nebo dokonce návštěvníků. Kdo? Ing. Jaroslav Pospíšil, absolvent Lesnické fakulty v Brně pozdější podasistent prof. Hromase, ale především předseda Socialistického svazu mládeže tamtéž. Nyní si ke jménu přidává další a další akademické tituly, které s největší pravděpodobněostí nemá, ale spíše humorné jsou jeho tituly rádoby šlechtické. Nejprve se představoval jako Jaroslav Pospíšil Postřelmovský s Postřelmova, potom zase z Hagenburku a na Hagenburku a samozřejmě jako rytíř neexistujícího řádu moravských rytířů ( a tatíček Masaryk, který zrušil a zakázal používání šlechtických titulů se obrací v hrobě). Zřejmě záviděl již zmíněnému řádu. sv. Huberta, že si tam také neoprávněně udělují tituly mistrů a rytířů, malují si erby a tím mají pocit větší důležitosti a nadřazenosti. Jaroslav Poslíšil ve své přihlášce za kandidáta Komunistické strany Československa kdysi uváděl svůj ryze dělnický původ, zdůrazňoval, že vyznává pouze tzv. marx-leninský vědecký světový názor (rozuměj: zásadní ateista) a je zcela oddán věci socialismu. Svoji budoucnost viděl v budování socialismu a oddanosti věci strany. (KSČ) . A najednou zde potkáme našeho nadějného a rudým nadšením planoucího komunistu ověšeného kříži a řády a vydávajícího se za šlechtice a dokonce povyšujícího jiné do smyšleného řytířského stavu. A tak jsme si připadli jako v Šaškecu (pro nebrňáky v psychiatrické léčebně) na absurdním divadle " Za plotem". Náš Jaroslav opět slovně planul s velkou výmluvností a nadáním projektanta velkých platen, které mu nelze upřít, to umí. Jenže už neplanul o marx-leniském ideálu a o nutnosti socalisticky aktivovat mládež, ale už je něco jiného. Už je aristokrat. Už předvádí jinou ideu. A k tomuto představení si přizval mohutné obecenstvo, nejvyšší představitele Ministerstva zemědělství, zastupitele města Brna všechny co něco znamenají, aby viděli! Od několika majitelů firem, kteří byli lákáni k otevření stánku na této výstavě a kteří přišli jen ze zvědavosti a k obhlédnutí "terénu" pro rozhodnutí zda příště ano, říkali rozhodně ne! Takovým trapným představením prostě "křoví" dělat nehodlají,ale především při jasném komerčním neúspěchu pro minimální zájem veřejnosti.Všechno ono představení by bylo možná smutně úsměvné nebýt vážnější věci a to naprostého zprofanování seriozní propagace skutečné myslivosti, výsledků poctivé práce tisíců myslivců. A Brno ve spojení s nabubřelým, sebestředným autorem této nepodařené výstavy, tak možná definitivně ztrácí možnost vrátit se ke kdysi velkolepým mysliveckým výstavám. Nikdo už nebude věřit, že bude někdy jiná, lepší. Nechť je to poučení i pro vedení BVV.
Ing.Karel Martínek


1
vychází v 6:44 a zapadá v 19:01 vychází v 22:47 a zapadá v 14:09 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...