Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Ostrava
 
Pozadi
OMS Ostrava
Adresa: Starobělská 103 , Ostrava - Zábřeh , 700 30
Telefon:595 781 343
Email:ostrava@oms-myslivost.cz
Web:www.myslivost.cz/omsostrava
Práce s dětmi a mládeží

Práce s mládeží


V současnosti je vyhlášená opět soutěž v malování Myslivost očima dětí 2017.
Propozice jsou v sekci Myslivost očima dětí 2017.


 Dne 19.10. 2015 ve 12 hodin byla vernisáž výstavy Myslivost očima děti

Výstavu slavnostně  zahájili naši trubači Ján Garláty a MVDr. Roman Zedek, kteří zároveň troubení doprovodili zpěvem.

zahájení zde

Poté se ujal slova pan Jaroslav Herman, učitel výtvarné výchovy, který tuto výstavu uvedl a představil akademickou malířku paní Marcelu Václavíkovou, která výstavu obrázků z  našeho minulého kola Myslivosti očima dětí připravila. Pozvala všechny děti a mládež k účasti v dalším kole, které bude příští rok a výstava všech prací bude v Domě zahrádkářů ve Vřesině.

Výstavu obrázků ukončili opět slavnostně naši trubači zde

fotky z akce zde Dole v příloze pozvánka

 


25.4.2014

dne 11.4.2014 proběhlo na OMS Ostrava hodnocení obrázků v naší soutěži Myslivost očima dětí.

Následně 25.4.2014 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže, která byla součástí naší Výstavy trofejí za rok 2013.

foto:

http://omsostrava.rajce.idnes.cz/deti_ve_Vratimove/13. 12. 2013

Adventní krmení zvěře, které pro děti připravil Oms Ostrava a MS Krásné Pole o.s., v příměstské honitbě lesoparku v Ostravě Porubě se povedlo. U krmelce se setkaly děti a rodiče ze ZŠ Porubská 832 i z Krásného Pole nejen s myslivci, ale i se psy. Každý svým dílem přispěl k plnému krmelci i sváteční atmosféře blížících se Vánoc. Jablka, mrkve a suchý chléb budou vítaným zpestřením zvěři a všem zúčastněným zůstane příjemná vzpomínka na vzájemné setkání s myslivostí a přírodou.

18.11.2013
Odměna pro úspěšnou malířku Emu Recovou, byla předána 7.11. na ZŠ Porubská 832. Cenu předali a oceněné žákyni gratulovali za Oms Ostrava paní Ak. mal. Marcela Václavíková a pan Ing. Arch. Igor Krčmář rovněž za Řád sv. Huberta. Předání ceny uvedla ředitelka školy Mgr. Hana Petrová. Společně všichni zúčastnění děti povzbudili a motivovali k účasti na novém ročníku výtvarné soutěže Myslivost očima dětí 2014.


 
24.10. 2013  se myslivci sešli opět s dětmi, tentokrát při předání ceny za výtvarnou soutěž ve které byly ohodnoceny až v Chlumci nad Cidlinou. Za Řád Svatého Huberta předával pan Igor Krčmář.6. a 7.3.2013

Děti na ZŠ Porubská se 6.a 7.3 2013 při kreativních workshopech  pod vedením ak.mal. Marcely Václavíkové nejen učily malovat zajíce a koroptev, ale také se dozvěděly o jejich životě v naší krajině a myslivosti. Se zaujetím se učily mysliveckou mluvou popsat drobnou zvěř a naučily se před blížícími se Velikonocemi rozpoznávat rozdíly mezi zajíci a králíky, mizejícími koroptvemi a slepicemi bažantů. Půvabné výsledky jejich snažení ukázaly krajinu plnou zvěře, ale také stafáže posedů a myslivců, kteří se věnují péči o zvěř.

Dětsky upřímný zájem o tématiku a myslivost svědčí o nutnosti dalšího pokračování vzdělávacích akcí.

Dále paní Václavíková spolu se sokolníky - pan Vrbický a jeho parta byly na ZŠ v Ostravě - Porubě, kde poutavým výkladem i ukázkami nadchly  v roce 2012 spoustu děti.

 březen 2012


Spolu s Ing.arch. Krčmářem, Ing. Hochem a p.Budinským se podíleli na Výstavce obrázků a taktéž i hodnocení obrázků od dětí.
Vítězné kresby i další byly vystaveny na myslivecké chatě MS Václavovice, kde se zároveň konala i výstava trofejí za rok 2011.


 

Přiložené dokumenty

 myslivost-ocima-deti22 (jpg - 206,56 KB)

Vernisáž výstavy Myslivost očima dětí

 krmeni1 (pdf - 913,77 KB)

krmení s dětmi