Českomoravská myslivecká jednota, z.s., PROSTĚJOV
 
Pozadi
PROSTĚJOV
Adresa: Pod Kosířem 16 , Prostějov , 796 01
Telefon:724 033 009
Email:vostmysli@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsprostejov
Jednatel:Jiří Procházka 724033009
Předseda:Jan Toman 725131095
  
Úřední hodiny
Po:8.00 - 16.00
Út:8.00 - 16.00
St:8.00 - 16.00
Čt:8.00 - 16.00
Pá:8.00 - 14.00
   
IČO:67777619
Účet:255710725/0300
Banka:Poštovní spořitelna


SMUTEČNÍ 

OZNÁMENÍ
Kultura

Činnost kulturně propagační komise

Kulturně propagační komise je velmi důležitou součásti OMS. Stará se zejména, jak již název napovídá, o propagaci myslivosti, zvyků, tradic a dobrého jména myslivosti na veřejnosti. Dále plní servis na akcích OMS, ať už je to okresní myslivecký ples, přehlídka trofejí a také organizuje zájezdy na myslivecké výstavy. Je třeba vyzvednout neviditelnou, ale poctivou práci všech členů komise pod vedením pana Jaroslava Mráčka. Činnost kulturně propagační komise OMS Prostějov v sobě zahrnuje taktéž velmi zajímavou práci a šíření povědomí o myslivosti a přírodě mezi mládeží a dětmi, což je v poslední době opravdu záslužná činnost, neboť mladých nadšených myslivců neustále ubývá.

Níže naleznete informace, články a fotografie z jednotlivých akcí, pořádaných ve spolupráci s kulturně propagační komisí Okresního mysliveckého spolku v Prostějově.


KLIKNUTÍM NA FOTOGRAFII VSTOUPÍTE

DO FOTOGALERIEKDYBY JSTE CHTĚLI NA CHVÍLI ZABAVIT

SVÉ DĚTI, MOŽNO K VYTISKNUTÍ - ZDE

 


 ( VLEVO V MENU PRÁCE S MLÁDEŽÍ - HRAJ SI S PŘÍRODOU ) 
Okresní sněm OMS Prostějov

26.června 2019

Myslivecký dětský den

24.června 2019


Jako každý rok jsme dětem chtěli zpříjemnit čekání na prázdniny, a tak jsme pro žáky ZŠ E.Valenty uspořádali, ve spolupráci s firmou BESTHUNTING CZ, spol. s r.o., dne 24.6.2019  zábavné a hravé dopoledne na prostějovské střelnici Na Hloučeli. Děti se rozdělily na začátku na dvě skupiny. Jedni si šli poslechnout něco málo o sokolnictví od pana Milana Straky, který pak dětem názorně ukázal přesnost a rychlost pohybu dravců. Druhá skupina dětí šla plnit úkoly na stanoviště, kde si vyzkoušely zručnost i své znalosti o přírodě.

Myslím si, že jsme si tento den užili všichni, děti i pořadatelé. Ty si také odnesly kromě zážitků drobné dárky na památku. Pokud si děti z tohoto dne zapamatují něco, co nevěděly, co jim zlepší vztah k přírodě, tak nás to bude opravdu těšit. Komu jinému než dětem bychom měli předávat své zkušenosti a znalosti.

Jitka ProcházkováChovatelská přehlídka trofejí VLS ČR, s.p.

divize Plumlov

11.května 2019KATALOG KE STAŽENÍ - ZDE
Závěrečné ústní zkoušky adeptů

mysliveckého kurzu ročník 2018/2019

14.dubna 2019

Chovatelská přehlídka trofejí OMS Vyškov

13.dubna 2019KATALOG KE STAŽENÍ - ZDEBeseda o myslivosti v Mateřské školce v Určicích

21.února 2019


REAKCE NA MYSLIVOST V NAŠÍ MŠ- KRALICE NA HANÉ

Myslivci svou perfektní připraveností a kamarádským přístupem předali dětem spoustu nových poznatků, ale také v nich svou návštěvou vyvolali hluboký dojem s novými zážitky. Děti se i po několika dnech k návštěvě myslivců vracely, vzpomínaly, co vše nám vyprávěli, co ke své činnosti potřebují a jakou plní úlohu v přírodě. Základem bylo vyprávění, čím se která lesní zvířátka živí a jak vypadají. Názorná ukázka pomohla dětem k dokonalé představě. Proto pro nás bylo velkým přínosem to, že se můžeme setkat s živou liškou a dokonce si ji pohladit- no řekněte, komu se tohle v životě podaří? :)

 

Náš školní vzdělávací program MŠ je zaměřen na environmentální vzdělávání. Návštěva odborníků zabývajících se přírodou - v tomto případě myslivců, a beseda s dětmi, nejen rozšířila znalosti dětí, ale také významně podpořila vytváření jejich kladného vztahu k přírodě. Pan Radomil H. vzal návštěvu dětí v MŠ velmi vážně. Ve svém volném čase přišel dětem předat své znalosti a zkušenosti. Z jeho vyprávění byl cítit vřelý vztah k přírodě, a za to mu patří velký dík!

 

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI ZA OCHOTU A VÁŠ ČAS!

KUBICOVÁ ANETA


Úklid po plesu

26.ledna 2019


Myslivecký ples OMS Prostějov

- fotokoutek


https://www.blondesanddiamonds.com/photography

25.ledna 2019
Myslivecký ples OMS Prostějov

- foto Radomil Holík

25.ledna 2019
Příprava plesu OMS Prostějov

25.ledna 2019