Legislativa

Legislativa
 
Pro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Počet loveckých psů pro honitbu

Dotaz č.11 [ zadáno 8.8.2006 ]

Podle čeho se posuzuje počet loveckých psů na honitbu o výměře 1200 ha, z toho 400 ha les, 20 ha voda se zvěří drobnou, srnčí, přecházející černou, a jaké musí mít zkoušky.

Použití psa bez průkazu původu a zkoušek z výkonu

Dotaz č.10 [ zadáno 18.7.2006 ]

Jestliže uživatel honitby dodržuje podmínky stanovené zákonem o minimálním počtu loveckých psů, může použít i psa, který nemá průkaz původu, ale je lovecky zdatný jako ostatní psi? Nebo zda to zákon přímo zakazuje.

Jeden norník pro celý okres?

Dotaz č.9 [ zadáno 30.5.2006 ]

Lidé k nám čas od času volají a ptají se, jak to je správné, že prý mohou v rámci okresu napsat jednoho a toho samého norníka pro všechny honitby.

Výjimka doby lovu pro výcvik

Dotaz č.8 [ zadáno 30.5.2006 ]

Chtěl bych se zeptat na § 40 mysl. z. - povolení lovu mimo dobu lovu. V mém případě mě zajímá lov zvěře pro účely výcviku a zkoušek loveckého psa. Hlavně ta část, v níž se uvádí „pokud mezi žadatelem a uživatelem honitby nedojde k dohodě, může být v povolení rozhodnuto i o způsobu lovu.. atd.“ Z toho pro mě vyplývá, že pokud se dohodnu s uživatelem honitby t.j. mysliveckým sdružením, ve kterém jsem členem, např., že za účelem výcviku ulovím, v mém případě pravděpodobně X kusů kohouta bažanta obecného v době hájení, na osamělém lovu, nemá orgán státní správy myslivosti důvod mou žádost nepovolit? Popřípadě z jakého důvodu může rozhodnout záporně, dále podle čeho rozhodne jaké množství smím ulovit? S jedním kusem přece psa nic nenaučím a holuby se vzduchovkou na zahradě podle zákona také střílet nesmím. Takže tohle je jediný způsob jak naučit mého psa aportovat a jiné věci.

Povinnost držení loveckých psů v honitbách

Dotaz č.7 [ zadáno 9.1.2006 ]

Paragraf 15 vyhlášky č. 244/2002 Sb. přesně stanoví pro jednotlivé honitby počty držených psů. V mnoha případech je jeden a tentýž pes vykazován u více honiteb. Jedná se u takového psa jako drženého pro více honiteb? Tuto alternativu vyhláška neřeší. Takto vedení psi mohou zkreslovat statistiku. Z hlediska praktické použitelnosti, je to tak v pořádku a nebo je to jen administrativní naplnění vyhlášky? Za Váš názor děkuji.

Výkazy a zapisování psů

Dotaz č.6 [ zadáno 15.9.2005 ]

Naše MS potřebuje pro provádění myslivosti mimo jiné jednoho norníka, jednoho psa pro drobnou a jednoho psa pro spárkatou zvěř. Pokud máme jezevčíka drsnosrstého standartního, který složil zkoušky N, LZ, PZ, může nám takový pes splnit požadavek zákona? MěÚ požaduje pro každý druh práce jiného psa bez ohledu na to jaké a kolik zkoušek pes má.

Kupní smlouva při pořízení štěněte?

Dotaz č.5 [ zadáno 29.6.2005 ]

Dobrý den,mám skromný dotaz. V brzké době jsi budu pořizovat šťeně výmarského ohaře. Potřeboval bych vědět, jestli mám po prodejci šťěněte chtít kupní smlouvu či nikoli a jestli by bylo možné od Vás vědět co taková smlouva má obsahovat,nebo jestli je možné takovou smlouvu, po případě, že ji budu potřebovat, od Vás získat a kde. A zdali mám po prodejci chtít vidět záznam RTG na displazii matky šťěněte? Děkuji

Reakce na dotaz č. 3

Dotaz č.4 [ zadáno 16.5.2005 ]

Reaguji na odpověď k dotazu č.3 v kynologické poradně ze dne 9. 5. 2005. Tato odpověď je zavádějící, neboť pouze volným způsobem a nepřesně interpretuje § 14 zákona o myslivosti 449/2001sb. v platném znění. V odpovědi bych očekával přesnou citaci zákona s případným komentářem. Z odpovědi, která je prezentovaná je cítit částečné zastrašování majitele psů, kteří by si snad chtěli dovolit vyjít do přírody se psem. Vaši odpověď opravte tak, aby odpovídala citaci zákona. Listina základních lidských práv čl. 2 bod 3: Každý může činit, co není zákonem, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Jsem myslivec vlastním dva psy a stále mi vadí, když někteří "myslivci" jenom vidí psa v přírodě a už by ho stříleli.

Výcvik policejního psa v honitbě

Dotaz č.3 [ zadáno 9.5.2005 ]

Prosím o informace, zda výcvik policejního psa - vypracování pachové stopy v honitbě je ze strany myslivecké stráže zakázán?

Nízkonohý pes

Dotaz č.2 [ zadáno 7.9.2004 ]

Využití psů pro lov vysoké zvěře s výškou nižší než 50 cm. Řada plemen i stavěcích mohou mít výšku v kohoutku menší než 50 cm. Mohou se tito psi účastnit naháněk, případně i zkoušek pro honiče.

vychází v 7:40 a zapadá v 16:46 vychází v 9:38 a zapadá v 20:30 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...