Poznáváme stopy zvířat

Poznáváme stopy zvířat
Představený titul je dalším z překladů původní německé tvorby, tentokrát autory Angeliky Lang. Celá publikace je rozdělena do 5 základních kapitol, z nichž každá má obecný úvod, po němž následuje speciální část


V první kapitole se čtenář může seznámit se stopami většiny našich savců a ptáků, s nimiž se může při toulkách přírodou setkat. U každého z představených druhů je uveden areál jeho výskytu, dále jeho stopy, její fotografie (v blátě nebo na sněhu) a schematický nákres stopní dráhy v kroku či ve sledu. Ve druhé kapitole je podána informace o způsobu a druhu přijímané potravy a následně zobrazen trus hlavních druhů živočichů. V dalších kapitolách je čtenáři nabídnuta možnost seznámit se s ostatními pobytovými znameními zvěře, jako jsou: požerky, okus stromů, otěrky, vývržky, zbytky potravy a v neposlední řadě některá "obydlí" živočichů, podle nichž můžeme usuzovat na jejich výskyt v krajině.
Umění odhalit přítomnost konkrétního živočicha v přírodě (revíru) jak na základě přímého pozorování, tak na základě stop (znamení), je velmi důležitou součástí myslivosti. Vždyť právě na této schopnosti rozpoznat stopy a znamení zvířat závisel úspěch člověka - lovce.
Mnoho živočichů v naší přírodě žije velice skrytým až tajuplným způsobem života. A spatřit jej se nám podaří jen málo kdy. Ale jeho stopy v blátě nebo při obnově nám jeho přítomnost prozradí naprosto spolehlivě.
Nemůžeme říci, že by předložená publikace byla na našem trhu jedinečnou. Spíše navazuje a doplňuje řadu již vydaných knih, neboť o stopařství toho bylo napsáno již mnoho. Nicméně za přijatelnou cenu 249 Kč může obohatit knihovnu nejen myslivců (zejména mladých a začínajících), ale všech, kteří chodí do přírody a mají o ni zájem.
RNDr. Jiří Zbořil
vychází v 7:44 a zapadá v 16:40 vychází v 21:06 a zapadá v 9:50 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...