Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Chrudim
 
Pozadi
OMS Chrudim
Adresa: Opletalova 690 , Chrudim , 537 01
Telefon:724 121 844
Email:oms.chrudim@tiscali.cz
Web:www.myslivost.cz/omschrudim
Kynologická komise

Kynologická komise


Kynologické akce v roce 2020

 

 18.4. jarní svod     MS Hlinsko
   2.5. zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen MS Zaječice
 20.6. lesní zkoušky ohařů a ostatních plemen MS Dvakačovice
 18.7. norování MS Krucemburk
 1.8. speciální zkoušky z vodní práce MS Bylany
  6.9. podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen MS Vestec
 19.9. barvářské zkoušky MS Nasavrky
26.9. zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen MS Dvakačovice
17.10. barvářské zkoušky honičů MS Horní Bradlo

Při přihlášování na zkoušky loveckých psů vyplňujte tiskopis - Přihláška na zkoušky - přiložené dokumenty - první položka
Poplatky za kynologické akce v roce 2020

Jarní svod - Kč 200,-
Zkoušky vloh - Kč 1 000,-
Podzimní zkoušky - Kč 1 200,-
Barvářské zkoušky - Kč 1 200,-
Lesní zkoušky- Kč 1 600,-
Zkoušky z vodní práce - Kč 1 200,-
Norování - Kč 1 200,-
Všestranné zkoušky - Kč 2 400,-


Členové ČMMJ mají 50% slevu.

Na Velký pátek 19.4.2019 byla zahájena kynologická sezona a to jarním svodem mladých psů tradičně na tanečním parketě Cihelka Hlinsko, kterého se zúčastnilo 38 psů: šest - čeký fousek, jeden - německý ohař dlouhosrstý, dva - gordon setr, dva - německý ohař krátkosrstý. jeden - malý münsterlandský ohař, jeden - maďarský ohař krátkosrstý, jeden - pikardský ohař dlouhosrstý, dva - pointer, dva - velký münsterlandský ohař, dva - výmarský ohař krátkosrstý, jeden - anglický kokršpaněl, dva -  anglický špringršpaněl, šest - jezevčík drnosrstý, tři - jezevčík hladkosrstý, jeden - jack russell teriér, jeden - labradorský retriever, jeden - německý křepelák, jeden - parson russell teriér, dva - slovecký kopov. Rohodčím byl p. JUDr. Jindřichovský. Děkujeme touto cestou MS Hlinsko za uspořádání jarního svodu.

V sobotu 4.5.2019 se konaly zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen  v honitbě MS Zaječice . Těchto zkoušek se zúčastnilo 16 ohařů a 8 ostatních plemen. Vrchním rozhodčím byl p. Doležal Antonín a pp. Bc. Kopista Ondřej, Drahoš Marek, Slavík Josef, Matěna Jaroslav, Kyncl Pavel, Drahoš Bohuslav a Schejbal Jaroslav doplnili sbor rozhodčích. Vítězem ostatních plemen se stala fena jezevčíka drsnosrstého Jasmína z Roštěnských boří - počet bodů 184 I.c. vedená p. Vondrákem, na druhém místě skončila fena anglického kokršpaněla Florentina Simonides 180 bodů I.c. vůdce p. Urválek a na třetí pozici obsadila fena jezevčíka drsnosrstého Gira od Říčky Šlapanky 177 bodů I.c. vůdce p. Bureš . Vítězem ohařů se stala fena německého ohaře krátkosrstého Urscha z Mešinské hájovny s plným počtem bodů 228 I.c. vedená p. Drábkem, na druhém místě skončil pes německého ohaře krátkosrstého Coudy Jack Heart of Europe také s plným počtem bodů 228 I.c.vůdce p. Zdeněk a na třetím místě skončil pes pointra Elyen z Mešinské hájovny opět plný počet bodů 228 I.c.vůdkyně MUDr. Heroutová. Gratulujeme !!!
Tyto zkoušky byly nominací na 15. ročník soutěže ohařů O putovní pohár hejtmana Pardubického kraje, který se koná 11.5.2019 v honitbě MS Tuněchody-Vestec. Této soutěže se zúčastní družstvo ve složení - KO - Urscha z Mešinské hájovny, KO - Coudy Jack Heart of Europe, KO - Ador Plánské louky a POI - Butch z Dříteckých revírů. Držíme palečky v co nejlepší umístění - nejlépe získání putovního poháru.
Touto cestou děkujeme MS Zaječice za propůjčení honitby a uspořádání vlohových zkoušek!!!

V sobotu 11.5.2019 se uskutečnil 15. ročník soutěže ohařů O putovní pohár hejtmana Pardubického kraje v honitbě MS Tuněchody-Vestec.  Vrchním rozhodčím byl p. Doležal Antonín. Za okres Chrudim posuzoval Bc. Kopista Ondřej, za okres Pardubice p. Kaplan Ivan, za okres Svitavy p. Škrba Vojtěch a za okres Ústí nad Orlicí p. Knytl Luboš. Celé soutěže se zúčastnili čtyři zástupci okresů Chrudim, Pardubice, Ústí nad Orlicí a jeden zástupce okresu Svitavy. Vítězem se po závěřečné baráži stal pes německého ohaře Leon od Velkého Besta - plný počet bodů 228 I.c. vedený p. Kurčou - Pardubice, na druhém místě skončila fena něměckého ohaře Urscha z Mešinské hájovny - plný počet bodů 228 I.c. vůdce p. Drábek  - Chrudim a na třetí pozici skončil pes českého fouska Geron z Lojzova dolu - opět plný počet bodů 228 I.c., vůdce p. Hubálek - Ústí nad Orlicí. Gratulujeme!!
V soutěži družstev vyhrálo družstvo okresu Chrudim ve složení - POI -  Butch z Dříteckých revírů, KO - Coudy Jack Heart of Europe, KO - Urscha z Mešinské hájovny a VOK - Monty Cargo od Potoka Kačáku. Gratulujeme celému družstvu k získání putovního poháru hejtmana Pardubického kraje !!!!
MS Tuněchody-Vestec patří velké díky za propujčení honitby a uspořádání této soutěže !!!

V sobotu 22.6.2019 se konaly lesní zkoušky ohařů a ostatních plemen v honitbě MS Dvakačovice. Těchto zkoušek se zúčastnilo 5 ohařů a 4 ostatní plemena. Dokončilo - 3 ohaři a 4 ostatní plemena. Vrchním rozhodčích byl p. Bureš, rozhodčí pro ohaře - ing. Víteček, p.Víteček a pro ostatní plemena - pp. Rýsl a Urban. Vítezem ohařů se stala fena malého münsterlandského ohaře Bona Jammy z Varů Karlových -I.cena 234 bodů vedená p. Hlavicou a vítězem ostatních plemen se stala fena německého loveckého teriéra Bona z Chýšecka - I.cena 232 bodů vedená p. Nedvědem. Gratulujeme!!! Děkujeme touto cestou MS Dvakačovice za velmi dobře připravené lesní zkoušky a také za velmí pohodovou atmosferu, která byla po celou dobu zkoušek !!!

V sobotu 13.7.2019 za mírného deště proběhly zkoušky z norování na umělé noře Rychtářce v MS Krucemburku. Zúčastnilo se 10 psů / border teriér -1, foxteriér hladkosrstý - 1, jezevčík - 5, německý lovecký teriér - 2, jack russell teriér -1/ a všichni účastníci obstáli. Vrchním rozhodčím byl p. Bureš a pp. Doležal a Kyncl doplnili sbor rozhodčích. Vítězem zkoušek se stala fena jezevčíka hladkosrstého Fany z Hedviččina údolí s plným počtem bodů 84, čas 0,9 vůdce p. Sion, na druhém místě skončila fena německého loveckého teriéra Cilka z Nedobských strání opět plný počet bodů 84, čas 0,9 vůdce p. Voldán a třetí příčku obsadil pes jezevčíka drsnosrstého Barny Čertův květ, plný počet bodů 84 , čas 0,11. Gratulujeme !!! Děkujeme touto cestou MS Krucemburk za propůjčení nory a zajištění občestvení, také děkujeme bratrům Kohoutovým za práci normistra a zapisovatelce Petře Kohoutové. Velké díky patří i p. Burešovi, který je ujal nácviků a velice dobře je připravil.

Za příjemného počasí se v sobotu 27.7.2019 konaly zkoušky z vodní práce v honitbě MS Bylany - Markovický rybník. Zúčastnilo se 10 psů / český fousek-2, německý ohař krátkosrstý-1, labrador retriever-1, malý münsterlandský ohař-2, německý křepelák-1, velký münsterlandský ohař-1 a welššpringršpaněl-1. Tyto zkoušky dokončilo 8 psů. Vrchním rozhodčím byl p. JUDr. Jindřichovský a pp. Hýsek, Jílek, Kaplan a Schejbal doplnili sbor rozhodčích. Vítězem se stal pes malého münsterlandského ohaře Aston Martin JanMarket´s Garden, plný počet bodů 100 I.c., vůdce p.ing. Doležal, druhou pozici obsadil pes velkého münsterlandského ohaře Amígo z Kiewegova revíru, I.c 91 bodů, vedený p. Kořínkem a na třetím místě skočil český fousek Falko od Hagarda Orla I.c. 86 bodů, vůdce p. Kostelecký. Gratulujeme !!! Děkujeme tímto MS Bylany za propůjčení honotby a uspořádání těchto zkoušek.

V sobotu 7.9.2019 se za deštivého počasí  konaly podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen v honitbě MS Kočí-Topol, kterých se zůčastnilo 8 ohařů /český fousek-2, německý ohař krátkosrstý-1, malý münsterlandský ohař-1, maďarský ohař krátkosrstý-2, pikardský ohař dlouhosrstý-1,velký münsterlandský ohař-1/ a 6 ostatních plemen /anglický kokršpaněl-1,labrador retriever-3,německý křepelák-2/. Vrchním rozhodčím byl p. ing. Kerda František a rozhodčímí pro ohaře byli pp. Matěna Jaroslav, Slavík Josef, Hýsek Lukáš  a Kaplan Ivan. Ostatní plemena posuzovali Mgr. Tetřevová a p. Votava Ondřej. Vítězem pro ohaře se stala fena maďarského ohaře Flying Elza od Křemence vedená p. Cypriánovou I. c. 287 bodů, na druhé pozici skončil pes pikardského ohaře dlouhosrstého Filip von Fichtenvenn, vůdkyně p. Kořínková I.c. 271 bodů a  třetí místo obsadil pes německého ohaře krátkosrstého Dasty z Turovských luk vůdce p. Krejčí I.c. 263 bod. Vítězem pro ostatní plemena se stala fena německého křepeláka Diana Axally vedená p. Markem I.c 213 bodů, na druhém místě skončil pes německého křepeláka Džin od Maria Skály, vůdce p. Holub Leoš, II.c. 195 bodů a  třetí příčku obsadil pes labrador retriever Hugo Boss od Himalájského cedru, vůdkyně p. Buřvalová III.c. 183 bodů . Gratulujeme !!!
Děkujeme MS Kočí-Topol za uspořádání těchto zkoušek !!!

V sobotu 14.9.2019 se za velmi příjemného slunečného dne uskutečnily zkoušky vloh a ostatních plemen v honitbě MS Dvakačovice . Vrchním rozhodčím byl p. Schejbal, rozhodčí pro ohaře - pp. Branda a Drahoš Marek , rozhodčí po ostatní plemena - pp. Hýsek Lukáš, Hýsek Jaroslav, Drahoš Bohuslav a Mgr. Burešová Lenka. Nastoupilo 19 psů z toho 6 ohařů /auvergneský ohař-1, bretaňský ohař-1, gordon setr-1, irský setr-1, německý ohař krátkosrstý-1, maďarský ohař krátkosrstý-1/ a 13 ost.plemen / anglický kokršpaněl-1, německý křepelák-4, anglický špringršpaněl-1, clumberšpaněl-1, welššpringršpaněl-1, jezevčík-5/. Vítězem pro ohaře se stala fena bretaňského ohaře Elbrus Furbel céleste, plný počet bodů 228 I.c. vedená p.Rejlovou, druhou pozici obsadil pes německého ohaře krátkosrstého Clif Heart od Europe, I.c. 225 bodů, vůdce p. Strieženec a na třetím místě skončil pes maďarského ohaře krátkosrstého Archie Spirit Bohemia, I.c. 225 bodů. Vítězem ostatních plemen se stala fena německého křepeláka Bety od Děkanského kříže s plným počtem bodů 192, I.c. vedená p. Burešem, druhé místě obsadila fena jezevčíka drsnorstého Onischi z Hradu Ronova, I.c. 188 bodů, vůdce p. Boháček a na třetí pozici skončila fena jezevčíka drsnosrstého Unigue ze Šráneckých borin, I.c., 184 bodů, vůdce p. Bureš. Všem gratulujeme !!!
Touto cestou děkujeme MS Dvakačovice za uspořádání těchto zkoušek a příjmenou atmosferu, která byla po celou dobu zkoušek !!!


Ve dnech 21.-22.9.2019  se uskutečnily všestranné zkoušky ohařů v honitbách MS Chrast-Skala /les+voda/ a MS Luže/pole/. Nastoupilo 12 ohařů /český fousek- 4, irský setr-1, německý ohař krátkosrstý-2, maďarský ohař krátkosrstý-1, německý ohař drátosrstý-1, velký münsterlandký ohař-1, výmarský ohař dlouhosrstý-1 a výmarský ohař krátkosrstý-1/ a 11 ohařů dokončilo - osm I.cena, dva II.cena a jeden III.cena. Vrchním rozhodčím byl p. Loskot, a pp. Kaplan Pavel, Kaplan Ivan, Mgr. Tupec Pavel, Vyskočil Pavel, Chalupa Pavel, Vach Pavel a Drábek Jiří doplnili sbor rozhodčích. 
Vítězem se stal pes německého ohaře krátkosrstého Mak ze Sedlinky I. cena 483 bodů vedený p. Šimonem Janů, druhou pozici obsadil pes českého fouska  Falko od Hagarda Orla, I.cena 481 bodů, vůdce p. Kostelecký Roman a na třetím místě skončil pes irského setra Carry ze Svrateckých Pláňav, I.cena 476 bodů. Gratulujeme !!!
Touto cestou děkujeme MS Chrast-Skala a MS Luže za propůjčení honitby a uspořádání těchto zkoušek!!!!

V sobotu 5.10.2019 za velmi deštivého počasí se konaly barvářské zkoušky v honitbě MS Nasavrky a MS Horní Bradlo. Přihlášených bylo 11 psů a z toho 8 psů tyto zkoušky dokončilo / jeden I.cena a sedm II.cena/ . Vrchním rozhodčím byl p. JUDr. Jindřichovský a pp. Bc. Kopista, Votava, ing. Krepsová Zita a ing. Krepsová Kristýna doplnili sbor rozhodčích. Vítězem se stala fena welššpringršpaněla Keissi Arista I.c. 90 bodů vedená p. Hendrychem. Na druhém místě skončil pes labradorského retrievera Hugo Boss od Himalajského cedru II.c. 64 bodů vedený p. Buřvalovou a na třetí pozici skončil pes jezevčíka hladkosrstého Jonatán JADORY II.c. 62 bodů vedený p. Doležalem . Gratulujeme !!!
Tyto zkoušky byly nominací na XV. ročník soutěže o putovní pohár hejtmana Pardubického kraje - barvářské zkoušky, která se uskuteční 12.10.2019 v honitbě MS Chrast-Skala. Naše družstvo ve složení: WSS - Keissi Arista, LR - Hugo Boss od Himalájského cedru a NK - Džin od Maria Skály se utkají spolu s ostatními účastníky z okresů Pardubického kraje o putovní pohár Hejtmana Pardubického kraje. Držíme pěstičky a přejeme mnoho zkouškového štěstí a doufáme v co nejlepší umístění.
Touto cestou děkujeme MS Nasavrky a MS Horní Bradlo za propůjčení honitby a uspořádání těchto zkoušek.

V sobotu 12.10.2019 za krásného slunečného počasí se konal XV. ročník soutěže O putovní pohár hejtmana Pardubického kraje - barvářské zkoušky v honitbě MS Chrast-Skala, kterého se zůčastnilo 9 psů - vždy 3 psi z okresů Chrudim, Pardubice a Ústí nad Orlicí. Vrchním rozhodčím byl p. Bureš Stanislav a pp. Bc. Kopista Ondřej, Hýsek Jaroslav, ing. Mervová Darina a JUDr. Hotař Bohumil doplnili sbor rozhodčích. Vítězem celé soutěže se stala fena border teriéra Bessi od Spálené boudy,vedená p. Formanem - I.c. 112 bodů - CACT - nejlepší drobné disciplíny okr. Pardubice /. Na druhém místě skončila fena curly coated retriver Bria Stella amica, vůdce ing. Novák - I.c. 97 bodů kres Pardubice/. Se stejným počtem bodů 97 v I.c. - rozhodl věk psa - skončil pes labrador retrievera Hugo Boss od Himalájského cedru, vedený p. Buřvalovou / okres Chrudim/. Tento pes měl nejlepší barvu. Gratujujeme !!!
Putovní pohár si odvezlo družstvo z okresu Pardubice. Naše družstvo ve složení LR- Hugo Boss od Himalájského cedru - I.c. 97 bodů - 3.místo, WSS - Keissi Arista - I.c. 79 bodů - 5.místo a NK- Džin od Mária Skály - I.c. 70 bodů - 6.místo skončilo na druhém místě. Gratulujeme !!!
Děkujeme MS Chrast-Skala za propůjčení honitby a uspořádání této soutěže.

Za velmi příjemného slunečného počasí jsme ukončili kynologickou sezonu roku 2019 a to barvářskými zkouškami honičů, které se konaly 26.10.2019 v honitbě MS Horní Bradlo. Zúčastnilo se 6 psů, z toho uspěli v I.ceně 4, ve II.ceně 1 a jeden odstoupil. Vrchním rozhodčím byl p. Bureš Stanislav a pp. Urban Zdeněk a Ungrád Jiří doplnili sbor rozhodčích. Vítězem se stal pes slovenského kopova Dasty z Kukelské hájenky vedený p. Netolickým I.c. 204 bodů, na druhém místě skončila fena bavorského barváře Axa zo Srnkovho dvora, vůdce p. Šenkýř, I.c. 204 bodů a na třetí pozici obsadil pes slovenského kopova Atos z Farského, vůdce p. Trunec, I.c. 173 bodů. Gratulujeme !!!
Děkujeme touto cestou MS Horní Bradlo za propůjčení honitby a uspořádání těchto zkoušek.
 
Přiložené dokumenty

 Přihláška na zkoušky (docx - 29,29 KB)
 Řád ochrany zvířat při chovu psů (doc - 118,78 KB)
 Řád ochrany zvířat při zkouškách (doc - 91,65 KB)
 Směrnice k organizování zkoušek loveckých psů (doc - 31,74 KB)
 Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání (doc - 505,34 KB)
 Novela řádu pro zkoušky a jmenování rozhodčí (doc - 58,88 KB)
 Adresář klubů- členů ČMMJ (doc - 71,68 KB)
 Seznam výcvikářů r.2010 (doc - 26,11 KB)
 Plemena psů dle FCI (doc - 376,83 KB)
 výstavní řád (doc - 81,92 KB)
 Směrnice pro zadávání čekatelství šampionátu CACT-na zkouškách a soutěžích z výkonu loveckých psů (doc - 29,18 KB)
 Usnesení -certifikáty (rtf - 10,89 KB)
 Vysvětlení pojmu blízká osoba při zkouškách LUP (doc - 24,58 KB)
 Zkušební otázky-čekatelé ohaři (doc - 231,42 KB)
 Zkušební otázky-čekatelé ostatní plemena (doc - 139,78 KB)
 Ochota k práci na černou zvěř-upřesnění disciplíny pro jednotnost v praxi (doc - 22,02 KB)
 Vyhledávání a chováni u střelené zvěře - úprava ZŘ 2010 (doc - 23,55 KB)
 Povinnost vakcinovat psa je dána zákonem (doc - 27,65 KB)
 Zmeny-pozadavku-pri-cestovani-se-psy-v (doc - 30,72 KB)
 Zkušební řád platný od 1.4.2014 (pdf - 1,32 MB)
 Výsledková listina-pohár hejtmana Pardubického kraje -13.5.2017 (pdf - 138,55 KB)
 Výsledková listina Poháru hejtmana Pardubického kraje - 14.10.2017 (doc - 47,62 KB)
 Výstavy psů r. 2018 (doc - 35,33 KB)
 Plán kynologických akcí - Pardubický kraj 2018 (xlsx - 15,13 KB)
 plakat pohár hejtmana 12.5.2018 (jpg - 1,50 MB)
 Výsledková listina - Pohár hejtmana 12.5.2018 (doc - 52,22 KB)
 Plán kynologických akcí 2019 - Pardubický kraj (xlsx - 18,48 KB)
 Podmínky přijetí VZ 21.-22.9.2019 (docx - 1,56 MB)
 VZ-výsledovka 21.- 22.9.2019 (xls - 519,17 KB)
 PH-Vysledkova-listina-12-10-2019 (docx - 14,24 KB)
 Barvarske-zkousky-honicu (docx - 1,78 MB)