Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Frýdek - Místek
 
Pozadi
OMS Frýdek - Místek
Adresa: Bahno-Příkopy 1600 , Frýdek-Místek , 738 01
Telefon:558 434 260
Email:myslivci.fm@gmail.com
Web:www.myslivost.cz/omsfrydekmistek
Informace pro kroužky dětí, Zlatá srnčí trofejzst.pngkalendar-2019.png
 
 
tabor-2019.png

Kroužky

  • Prosíme všechny vedoucí mysliveckých kroužků o registraci. Děti v kroužku získají pojištění od Halali, také materiály k výuce, které poskytuje ČMMJ. 
  • Materiály jsou u nás k vyzvednutí na OMSu. 
     
  • Tábor mysliveckých kroužku proběhne v termínu 21. - 27.7.2018 bližší kontakty poskytne p. Hlaváč na emailu: hlavac.martin@email.cz  
  • OMS F-M schválil příspěvek na tábor  všem účastníkům ZST ve výši                                                                   1 000,-

Zlatá srnčí trofej

  • Zlatá srnčí trofej proběhne dne 26.5.2018 Městský les Jablunkov 
  • Bližší informace u Ing. Tomáš Klein na emailu: tomas.greenak@gmail.com
Dne 26.5.2018 se uskutečnilo, při příležitosti chovatelské přehlídky trofejí, okresní kolo Zlaté srnčí trofeje v domově dětí a mládeže Jablunkov. Soutěže se zúčastnilo celkem 14 dětí z třech kroužků, myslivecký kroužek Jablunkov vedený p. Radkem Przybylou, myslivecký kroužek Koloušci Ostravice vedený p. Vladislavem Zápalkou a myslivecký kroužek Frýdlant N/O vedený p. Martinem Hlaváčem.
Děti byli rozděleni dle věku na kategorie A ( 3. až 5. třída ZŠ) a kategorie B ( 6. až 9. třída ZŠ) V kategorii A soutěžilo 6 dětí v kategorii B 8 dětí. 
Po slavnostním zahájení v hlavním sále přehldíky se děti přemístili do nedalekého domova dětí a mládeže, kde proběhl myslivecký test. Test se skládal z 45ti otázek se zaměřením na mysliveckou mluvu, biologii zvěře, kynologii a střelectví. Časový limit na test byl 40 minut. Po testu a malé pauze na svačinu proběhla poznávačka rostlin, dřevin, listů a stop zvěře a predátorů. Jakmile děti prošli i poznávačkou měli přestávku na oběd během, které se všechny disciplíny za pomocí vedoucích kroužků vyhodnotili. Slavnostní předání a vyhlášení cen proběhlo opět v hlavním sále s trofejemi. 
Vítězem kategorie A se stal Matyáš M. z mysliveckého kroužku Jablunkov se ziskem 117 bodů, druhé místo obsadil Lukáš H. z mysliveckého kroužku Frýlanadt N/O se ziskem 72 bodů a třetí místo získal svými znalostmi Jakub M. 
 s mysliveckého kroužku Koloušci Ostravice. 
Vítězem kategorie B se stal Ondřej Ž. z mysliveckého kroužku Koloušci Ostravice se ziskem 175 bodů, druhý skončil Kamil J. z mysliveckého kroužku Frýdlant N/O a třetí byla Lucie H. z mysliveckého kroužku Frýdlant N/O. 
Vítězové jednotlivých kategorií byli za své znalosti odměněni památečním pohárem,medailí a knihou s mysliveckou tematikou, které jim daroval OMS Frýdek-Místek. Všichni zúčastnění byli taktéž odměněni formou drobných dárků, které daroval Městský úřad Jablunkov, LČR s.p. a OMS Frýdek-Místek. 
Celkové znalosti všech zúčastněných byly opravdu na špičkové úropvni což svědčí o dobrém vedení jednotlivých kroužků a kvalitní připravou za zkoušky pro získání loveckého lístku.  Vítězové jednotlivých kategotií se mohou zúčastnit i národního kola ZST konané letos v Olomouckém kraji.