Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Kolín
 
52
OMS Kolín
Adresa: Sokolská 111 , 280 02
Telefon:775 771 366
Email:cmmj-ko@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omskolin
Mládež, kultura a dotace > S dětmi do lesa

S dětmi do lesa 2018

Projekt lesní a myslivecké pedagogiky "S dětmi do lesa 2018" byl podpořen městem Kolínem a organizačně zabezpečen Okresním mysliveckým spolkem v Kolíně (OMS Kolín) a Fakultou lesnickou a dřevařskou ČZU v Praze.

Cílem projektu bylo zrealizovat v roce 2018 v rámci environmentálního vzdělávání mládeže jednu akci lesní pedagogiky pro každou z 8 základních škol v Kolíně. Jednotlivé akce probíhaly vždy přímo v přírodě (lesní porosty u Kolína) a umožnily žákům procvičit své znalosti z oblasti přírodovědy a dozvědět se nové informace o důležitosti a fungování trvale udržitelného lesnického a mysliveckého hospodaření.

V rámci projektu oslovil OMS Kolín 8 kolínských základních škol s nabídkou realizace akce lesní pedagogiky s názvem S dětmi do lesa. Každé škole byla nabídnuta bezplatná účast na jedné akci lesní pedagogiky pro dvě třídy, žáci 4. a 5. tříd. V roce 2018 se programu zúčastnilo celkem 430 dětí. Celý program akce probíhal vždy přímo v lesních porostech. V průběhu akce děti získávaly nové poznatky o lesním ekosystému a využívaly znalosti, které získaly ve škole v předmětech jako prvouka a přírodověda. Program doplňovaly zábavně- vzdělávací hry. Program akce byl vždy vhodně přizpůsoben aktuálnímu ročnímu období. Díky tomu měly děti v průběhu programu možnost mnoho objektů a činností, o kterých lesní pedagogové mluví, přímo v lese vidět a zažít. Lesní pedagogové dětem tak představili např. myslivecké troubení, imitaci zvuků lesní zvěře, zařízení pro přikrmování zvěře, kynologii, pěstební činnosti v lese apod. 

Podívejte si do přiložených fotografií, jak akce probíhaly. :-) 

Fotogalerie

 
Počasí Kolín - Slunečno.cz

Naši partneři: