Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Kolín
 
52
OMS Kolín
Adresa: Sokolská 111 , 280 02
Telefon:775 771 366
Email:cmmj-ko@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omskolin
Myslivecká komise

Myslivecká komise OMS Kolín

Složení myslivecké komise (MK):

Martin Šmejkal- předseda MK

Školicí středisko SVÚ Praha pořádá ve dnech 12.-13.6.2019 školení osob způsobilých k vyšetření těl ulovené volně žijící zvěře, které je povinné pro všechny nové zájemce o prohlížitele zvěřiny. U tohoto termínu zbývá ještě několik volných míst a ty si vám dovoluji touto cestou nabídnout. Pro upřesnění přidávám další informace:  platby za školení se provádí při prezenci v hotovosti, prezence školení je v 8.00 hodin v místě konání.  Parkování je možno v areálu SVÚ Praha zdarma, součástí ceny školení jsou i obědy a drobné občerstvení. Pro případné zájemce přikládám přihlášku (přiložené dokumenty), v případě zájmu vyplněnou přihlášku zašlete na e-mailovou adresu j.chaloupka.svua@svscr.cz

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Africký mor prasat, co jsme se naučili – VÚVeL FEST V, který se bude konat dne 29. 5. 2019 v areálu Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, v.v.i. v Brně. Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

PODEPIŠTE PETICI:
Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota spustili petici žádající ministra zemědělství Miroslava Tomana, aby se zasadil o zdravé zemědělství v naší zemi. Více informací naleznete ZDE.

INFORMACE OD STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVY:

Zákaz použití antiparazitárních přípravků
pro léčení parazitóz u spárkaté zvěře. Nařízení státní veterinární správy naleznete v přiložených dokumentech.

Mimořádná veterinární opatření ze dne 26. 10. 2018 k zamezení šíření nákazy afrického moru prasat na území České republiky naleznete v přiložených dokumentech.


Metodika kontroly zdraví nařizuje odevzdávat vzorek krve od 5 % ulovených divočáků k monitoringu klasického moru prasat (KMP).  Porovnání počtu vzorků vyšetřených na trichinelózu a na KMP ukazuje, že se nedaří dosáhnout požadovaného 5% limitu. Prosíme uživatele honiteb o nápravu.

POZOR! Mimořádná veterinární opatření k prevenci a tlumení tularémie zajíců v katastrálním území Ratenice. Více najdete v přiložených dokumentech.


 
PROBĚHLÉ AKCE:

Myslivecký seminář OMS Kolín proběhl v sobotu 27. října 2018 od 8:30 hod v zasedací místnosti ZZN Kolín (ulice K Vinici). Více informací o semináři včetně fotogalerie naleznete ZDE.

Školení "Odhadu a přesného stanovení věku ulovené zvěře proběhlo 2. června 2018. Více informací ZDE.
 
Ve dnech 18. - 21. dubna 2018 proběhla chovatelská přehlídka trofejí ORP Kolín a ORP Český Brod. Chovatelská přehlídka byla součástí Výstavy o životním prostředí v Kolíně.

Součástí výstavy o životním prostředí byla také expozice OMS Kolín. Děti zde mohly soutěžit o ceny.

Podívejte se na fotogalerii z Výstavy o životním prostředí v Kolíně.


Přiložené dokumenty

 CTPZ_pozvanka_29_Kvetna_myslivci (jpg - 1,18 MB)
 MVO_AMP (pdf - 212,33 KB)
 Myslivecky-seminar-OMS-Kolin-PROGRAM (pdf - 556,85 KB)
 NARIZENI_STATNI_VETERINARNI_SPRAVY (pdf - 232,87 KB)
 MVO_Tularemie_Ratenice (pdf - 333,34 KB)
 Prihlaska_skoleni_prohlizitelu_zveriny (doc - 35,84 KB)
 
Počasí Kolín - Slunečno.cz

Naši partneři: