Banka:Oberbanka
Blok informací levého panelu
Střelecká komise > 2019

OKRESNÍ PŘEBOR 28.4.2019

V neděli 28. dubna se uskutečnil Okresní přebor OMS Písek na střelnici Provazce.
Střelci byli rozděleni v disciplíně COPMAK SPORTING do dvou kategorii. Kategorii A vyhrál Milan Říha, druhý byl Karel Kotrc a třetí příčku obsadil Josef Staněk. Kategorii B vyhrál Petr Kůta, za ním se umístil Petr Tomášek, který na vítěze ztratil pouze bod, a třetí se umístil Josef Hácha. Přeborníkem okresu se stal Josef Staněk. Celkem na  Compak Sportingu střílelo v obou kategoriích 53 střelců.

V Malorážkové soutěži se na prvním místě umístil Zbyněk Červenka, za ním potom Bedřich Jonáš, a třetí skončil Milan Kirchner. Celkem K4M střílelo 27 střelců.
Při okresním přeboru se uskutečnil závod ve střelbě ze vzduchovky pro ty nejmladší. Závodu ve střelbě na 10m se účastnilo 14 dětí, které se rozdělily do dvou kategorií A a B. V Kategorii A střílely děti do 5. třídy základní školy a v kategorii B střílely děti od 6. třídy základní školy. Po vyhodnocení dětských závodů byly předány medaile a diplomy vítězům, každý si odnesl i věcnou cenu.

CELOSTÁTNÍ PŘEBOR ČMMJ 11.5.2019

CELOSTÁTNÍ PŘEBOR ČMMJ V COMPAK SPORTINGU.
V sobotu 11. května 2019 se uskutečnil na střelnici Provazce - Písek celostátní přebor v Compak sportingu. Závodu se celkem zúčastnilo 79 střelců z celé republiky. Závod probíhal za deštivého počasí, ale velice hladce a rychle. V poledne se udělala i pauza na občerstvení a všichni si mohli popovídat a zhodnotit dosavadní spěchy.
Kategorii superveteránů vyhrál Milan Otáhal o krasné 4 body před Bedřichem Navrátilem. Na třetím místě se těsném závěsu umístil František Pražák. V kategorii seniorů zvítězil Lubomír Štícha před Martinem Divíškem a Petrem Kyliánkem. V kategorii veteráni byl nejlepší Karel Mrhálek, který byl i celkový vítěz, druhý ve veteránech  byl  Karel Kotrc a třetí Jindřich Kořínek. Po dvou účastníkách byla  kategorie junioři i kategorie ženy. Své prvenství v juniorech vystřílel Jan Matulka před Janem Slancem. V ženách zvítězila Eva Staňková před Libuškou Poskočilovou.

omspisek.rajce.idnes.cz/CELOSTATNI_PREBOR_CMMJ_-_LOVECKY_PARKUR_-_11.5.2019_PROVAZCE/

Vysledkova-listina-CP.pdf

II. FOMEI CUPU 29.6.2019

V krásnou slunnou sobotu 29. června uspořádala ČMMJ Praha, firma FOMEI a OMS Písek se střeleckou komisí na střelnici Provazce II. kolo závodu mládeže ve střelbě z malorážky na lovecké terče a závod ze vzduchovky na redukované lovecké terče.Závodu se zúčastnilo 76 dětí a dorostenců z celé České republiky. Soutěž ze vzduchovky byla do 10 ti let. O vítězi II. kola této soutěže musel rozhodnout až rozstřel, kde měl nejvíce sportovního štěstí Štěpán Kolb, SSK Stromovka, nástřelem 400+100+10,8. Celkové prvenství v kategorii dorostu a pohár za II. kolo FOMEI CUP 2019 si vybojoval Vojta Kuřík, SSK Nová Paka, nástřelem 397 bodů. Další kategorií byli junioři a juniorky (16-20 let), kteří stříleli disciplíny (liška vsedě s oporou loktů, srnec pevná tyč, kamzík volná tyč a kňour z volné ruky). Zde bylo 21 střelců (8 juniorů a 13 juniorek). Vítězem II. kola FOMEI CUP 2019 v této kategorii se stala Adéla Smolíková, ČLA Trutnov, s výsledkem 397 bodů. Obhájila tak prvenství z Tachova stejným výsledkem, pouze 2 body za juniorským rekordem ČMMJ!

Vysledkova-listina-juniorky.pdf

Vysledkova-listina-jiniori.pdf

Vysledkova-listina-dorostenky.pdf

Vysledkova-listina-dorostenci.pdf

Vysledkova-listina-zaci.pdf

Vysledkova-listina-zakyne.pdf

omspisek.rajce.idnes.cz/II._kolo_FOMEI_CUPU_-_STRELNICE_PROVAZCE_-_PISEK_-_29.6.2019/

CELOSTÁTNÍ PŘEBOR ČMMJ LOVECKÉM DESETIBOJI - 17.8.2019

Celostatni-desetiboj-2019-KATEGORIE.pdf

Celostatni-desetiboj-2019-BROKY.pdf

Celostatni-desetiboj-2019-KULE.pdf

Celostatni-desetiboj-2019-CELKOVE-VYSLEDKY.pdf

omspisek.rajce.idnes.cz/CELOSTATNI_PREBOR_CMMJ_v_LOVECKEM_DESETIBOJI_-_17.8.2019_-_STRELNICE_PROVAZCE

MEMORIÁL SLÁVKA VLASATÉHO 6.10.2019

Jaroslav Vlasatý - zakladatel sportovní střelby.
Dne 5. října v odpoledních hodinách byl odhalen památník poválečné legendě Jaroslavu Vlasatému, na místě střelnice Lesů města Písku.
Tento revírník, který měl kancelář na chatě Živec, proslul svými historkami mysliveckých a společenských zážitků. Byl zakladatelem sportovního střelectví a do konce i kapelníkem hudební skupiny.
Byl rovněž objevitelem Pivoně, který žil v Píseckých Horách ( kříženec srnce a zajíce )
14.10. by oslavil 110 výročí narození. Velké díky patří Milanu Bláhovi a všem pracovníkům LMP s.r.o., kteří nechali zrestaurovat jeho zapomenutý památník, nalezený v lesním porostu Píseckých Hor.
Pozvali žijící pamětníky, rodinu a ostatní příznivce a znovu zavzpomínali na tuto poválečnou legendu.

MEMORIÁL SLÁVKA VLASATÉHO
Na druhý den po odhalení památníku 6.10.2019 se uskutečnil 28. ročník již tradičního brokového pětiboje Memoriálu Slávka Vlasatého.
Závod se skládá z loveckého kola, baterie, dvojstřelů na loveckém kole, zajíce a vysoké věže. Tento memoriál bývá poslední soutěží sezóny pořádanou OMS Písek a zároveň poslední závod zařazený do Jihočeského poháru ČMMJ.
Letošního ročníku na střelnici Provazce se zúčastnilo 47 střelců a pro ty nejúspěšnější bylo připraveno více než 20 hodnotných cen. Ráno se začínalo za zvuku trubačů a všechny soutěžící přivítal předseda střelecké komise OMS Písek Bc. Bedřich Jonáš spolu s ředitelem střelnice Provazce Milanem Bláhou. První místo si vystřílel Josef Staněk, druhá příčka vyšla na Ivana Jeleně a třetí pozici získal Ladislav Kovářík.

omspisek.rajce.idnes.cz/MEMORIAL_SLAVKA_VLASATEHO_-_STRELNICE_PROVAZCE_-_6.10.2019/