Českomoravská myslivecká jednota, z.s., OMS Praha 4
 
Pozadi
OMS Praha 4
Adresa: Papírníkova 618/5 , Praha 4 , 142 00
Telefon:732 636 259
Email:omspraha4@email.cz
Web:www.myslivost.cz/omspraha4
  
Úřední hodiny
Po:10 - 17
Út:10 - 17
St:10 - 19
Čt:10 - 17
Pá:10 - 14
   
IČO:67777384
Účet:60791369/0800
Banka:Česká spořitelna, a.s.

Místopředseda:
Zdeněk Nevoránek

Kde je naše kancelář?
prodejně Lovecké a rybářské potřeby Nevoránek.

Po dobu rekonstrukce kanceláře v Papírníkově ulici úřadujeme v prodejně Lovecké a rybářské potřeby Nevoránek na adrese Praha 4, Mariánská 993/46.

Jak se dostanete do kanceláře v prodejně?
Městskou hromadnou dopravou na autobusovou zastávku Lhotka. Sem se dostanete ze stanice metra Kačerov, která je na červené lince metra C, autobusy číslo 139, 150 nebo 157. Můžete cestovat také autobusem číslo 197 ze stanice metra linky C Chodov, případně Háje. Tentýž autobus číslo 197 jede z druhé strany ze stanice žluté linky B Smíchovské nádraží.


Pokud přijedete autem, můžete zdarma zaparkovat přímo před naší kanceláří v prodejně anebo v její blízkosti.

Těšíme se na vaši návštěvu!Prodejní výstava
Myslivost a příroda
28. - 29. 3. 2020


Výstaviště Floria Kroměříž


 

 

 

Domů

Novinky


Kancelář a zasedací místnost v Papírníkově ulici v rekonstrukci

V současné době probíhá nezbytná rekonstrukce kanceláře Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 (OMS Praha 4), která se nachází v Praze 4, v Papírníkově ulici 618/5. Z tohoto důvodu je tato kancelář pro veřejnost uzavřena.


Kancelář je přesunuta do prodejny Lovecké a rybářské potřeby Nevoránek

Pokud s námi potřebujete cokoli osobně projednat, přijďte do naší kanceláře v prodejně Lovecké a rybářské potřeby Nevoránek, kde se vám budeme velmi rádi věnovat a vše potřebné spolu vyřídíme. Prodejnu provozuje místopředseda Myslivecké rady Zdeněk Nevoránek se svou rodinou. Najdete ji na adrese Praha 4, Mariánská 993/46. Úřední hodiny kanceláře Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 jsou zcela totožné s otvíracími hodinami prodejny. Oproti dosavadnímu stavu, kdy byly úřední hodiny kanceláře stanoveny v pondělí a ve středu od 14 do 18 hodin, je tedy zásadně rozšiřujeme na téměř každý pracovní den a na mnohem větší počet hodin. O případné aktuální nenadálé změně úředních hodin budete informováni na titulní stránce prodejny Lovecké a rybářské potřeby Nevoránek.

Úřední hodiny kanceláře Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 v prodejně Zdeňka Nevoránka:

Den

Úřední hodiny

Pondělí

10 - 17

Úterý

10 - 17

Středa

10 - 19

Čtvrtek

10 - 17

Pátek

10 - 14

Můžete nám zavolat na telefonní číslo Obvodního mysliveckého spolku Praha 4, které je 732 636 259 anebo napsat na naši e-mailovou adresu. Místopředsedu Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 a provozovatele prodejny Zdeňka Nevoránka zastihnete na telefonním číslu 602 250 388 nebo na e-mailu.
 

Pozor, změna! Pište nám na novou e-mailovou adresu omspraha4@email.cz

Obvodní myslivecký spolek Praha 4 má novou e-mailovou adresu. Ke komunikaci s námi proto prosím používejte již jen ji. Děkujeme vám.
 

Zájemci se mohou do 2. března 2020 hlásit na kurz myslivosti a zkoušky

Přijímáme přihlášky na kurz myslivosti, který začne v pondělí 2. března 2020. Zkoušky z myslivosti se pak uskuteční v roce 2021. Upozorňujeme zájemce, že kurz bude zahájen jen tehdy, pokud přinejmenším pět zájemců podá přihlášku a zaplatí úhradu za kurz a zkoušky. Jestliže bude méně než pět zájemců, domluvíme se s nimi na dalším možném oboustranně přijatelném postupu.


Průzkum očekávání od členství v Českomoravské myslivecké jednotě, z. s.

Odběratelům Zpravodaje Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. přišla e-mailem žádost, aby anonymně vyplnili krátký dotazník. Českomoravská myslivecká jednota, z. s. chce zjistit názor členů.

Dotazník můžete vyplnit zde. To platí i pro ty, kdo neodebírají 
Zpravodaj Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. Neváhejte a zapojte se do průzkumu mínění. Děkujeme vám.
 

PF 2020

Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku 2020.


 

Členské příspěvky pro rok 2020

Vážené členky a vážení členové Obvodního mysliveckého spolku Praha 4. Prosím, zkontrolujte si, jestli jste pro rok 2020 uhradili svůj členský příspěvek Českomoravské myslivecké jednotě, z. s.

Pokud jste ho ještě nezaplatili, zastavte se v úředních hodinách v naší kanceláři v prodejně Lovecké a rybářské potřeby Nevoránek. Děkujeme vám.

Svůj členský příspěvek můžete zaplatit také převodem na účet Obvodního mysliveckého spolku Praha 4. V takovém případě samozřejmě nemusíte do naší kanceláře. Pokud zaplatíte bezhotovostně, prosíme, abyste nás o této skutečnosti informovali e-mailem.

Členství v Českomoravské myslivecké jednotě, z. s. podle § 18 odst. 1 písm. c) Stanov zaniká nezaplacením členského příspěvku.

 

Ministerstvo zemědělství: návrh další novely zákona o myslivosti

Ministerstvo zemědělství poslalo do připomínkového řízení svůj vlastní návrh další novely zákona o myslivosti.

Článek o této skutečnosti přinesl časopis Myslivost, Stráž myslivosti.


Na stránkách Hnutí Duha se ihned objevil kritický text s titulkem Schizofrenie na Ministerstvu zemědělství. Čerstvou novelou zákona o myslivosti ohrožuje budoucnost našich lesů.

Deník Plus převzal informace Hnutí Duha do článku nazvaného Čerstvou novelou zákona o myslivosti ohrožuje ministerstvo zemědělství budoucnost lesů, varují ekologové.
 

Zpravodaj ČMMJ rozeslán ve čtvrtek 19. prosince 2019

Českomoravská myslivecká jednota, z.s. doručuje v e-mailu svým členům Zpravodaj ČMMJ.

Zpravodaj ČMMJ za prosinec 2019 byl rozeslán 19. prosince 2019


Nedostali jste zmíněný Zpravodaj ČMMJ? V takovém případě Českomoravská myslivecká jednota, z.s. patrně nezná vaši e-mailovou adresu. Sami můžete zapsat svůj e-mail do evidence členů. I vy potom již obdržíte Zpravodaj ČMMJ do své e-mailové schránky.
 

Zasedání sněmu bude v pondělí 10. února 2020

V pondělí 10. února 2020 od 18 hodin se ve školní jídelně Základní školy Jílovská v Praze 4 - Braníku, Jílovská 1100 uskuteční zasedání sněmu Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. - obvodního mysliveckého spolku Praha 4 jako členské schůze pobočného spolku.

Sněm bude volit novou mysliveckou radu, novou dozorčí radu a bude ustavovat odborné komise myslivecké rady.

Bližší informace ke sněmu, včetně pozvánky na sněm, rozhodnutí myslivecké rady o sněmu, základní informace o sněmu, návrhy usnesení a vzor plné moci najdete na těchto internetových stránkách v sekci Sněm pod nadpisem Zasedání sněmu v roce 2020.


Na sněm a jeho zasedání se můžete ptát Tomáše Nechvátala na telefonním číslu 737 140 066 anebo na jeho e-mailu.

Srdečně zveme všechny členy Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 na zasedání sněmu.


Myslivecká kynologie: budeme pořádat zkoušku z výkonu

Obvodní myslivecký spolek Praha 4 uspořádá v sobotu 19. září 2020 v honitbě Neustupov na Benešovsku zkoušku k vyhledávání, vyhánění a nadhánění spárkaté zvěře u psů s kohoutkovou výškou do 55 cm (ZVVZ). Propozice a přihlášku včas zveřejníme.

Psi narození později než 3. července 2011 včetně musejí být čipováni, protože jen tak bude jejich očkování proti vzteklině uznáno za platné.

Bližší informace k této naší kynologické akci vám rád poskytne Tomáš Nechvátal na telefonním číslu 737 140 066 anebo na e-mailu.Státní veterinární správa ruší zákaz ošetřování spárkaté zvěře proti parazitům

Státní veterinární správa zveřejnila tiskovou zprávu, že k 31. prosinci 2019 ruší zákaz ošetřovat spárkatou zvěř proti parazitům. Příslušné nařízení bylo zveřejněno na úřední desce.

O tomto kroku informovaly rovněž mimo jiné Ministerstvo zemědělství a Českomoravská myslivecká jednota, z. s.


Novela zákona o myslivosti je platná, není však zatím ještě účinná

Novela lesního zákona mění mimo jiné také zákon o myslivosti. Jedná se o sněmovní tisk 408, jehož projednávání je popisováno na stránkách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Sněmovna návrh novely schválila. Novelu zákona o myslivosti najdete u sněmovního tisku 408 pod číslem 3120 jako soubor 15344-22966.docx.

Také Senát Parlamentu České republiky návrh novely odsouhlasil. Šlo o senátní tisk číslo 138.

Prezident republiky podepsal návrh novely, jak informovaly Svět myslivosti i Ekolist.cz.

Posledním krokem je publikace novely jako zákona ve Sbírce zákonů. Novela lesního zákona a zákona o myslivosti byla zveřejněna dne 28. listopadu 2019 jako zákon číslo 314/2019 Sb. Tím byl legislativní proces završen. Novela se tak stala platným právním předpisem. Zatím však ještě není účinným právním předpisem.


Novela nabude účinnosti až uplynutím dvou let od jejího vyhlášení ve Sbírce zákonů, to znamená až dne 28. listopadu 2021. Takzvaná legisvakanční lhůta tedy trvá neobvykle dlouho. Celé dva roky. Podle důvodové zprávy je to proto, aby mohly být přijaty příslušné prováděcí předpisy.
 

Od 1. ledna 2020 změna dob lovu

Vyhláška číslo 245/2002 Sb., o době lovu jednotlivých druhů zvěře a o bližších podmínkách provádění lovu, byla novelizována vyhláškou číslo 323/2019 Sb. Novela je účinná od 1. ledna 2020.

O plánované novelizaci již v roce 2019 informovalo ministerstvo zemědělství na svých internetových stránkách.

Znění novely včetně důvodové zprávy.

 

Evropský soudní dvůr zamítl žalobu proti směrnici o zbraních

V médiích se objevila zpráva, že Evropský soudní dvůr zamítl žalobu České republiky proti směrnici o zbraních.


Státní veterinární správa se věnuje zvěřině

Státní veterinární správa zveřejnila tiskovou zprávu Zvěřina z pohledu veterinárního dozoru.

Dále na svých internetových stránkách publikovala článek o prodeji malého množství zvěřiny.


Zájemci si rovněž mohou najít adresy míst pro příjem vzorků k vyšetření na svalovce u prasat divokých pro spotřebu lovce.

K dispozici je také seznam laboratoří pro vyšetření na přítomnost svalovce (trichinel).

Můžete si také stáhnout příručku nazvanou Co s ulovenou zvěřinou.


Zpravodaj ČMMJ rozeslán v pátek 8. listopadu 2019

Českomoravská myslivecká jednota, z.s. doručuje v e-mailu svým členům Zpravodaj ČMMJ.

Zpravodaj ČMMJ za listopad 2019 byl rozeslán 8. listopadu 2019


Nedostali jste zmíněný Zpravodaj ČMMJ? V takovém případě Českomoravská myslivecká jednota, z.s. patrně nezná vaši e-mailovou adresu. Sami můžete zapsat svůj e-mail do evidence členů. I vy potom již obdržíte Zpravodaj ČMMJ do své e-mailové schránky.


Petr Marada poskytl rozhovor pro Ekolist.cz

Petr Marada, předseda Ekologické komise Českomoravské myslivecké jednoty, z.s., poskytl Ekolistu.cz rozhovor.


Hunter TV: televize pro myslivce

Dne 3. listopadu 2019, na svátek svatého Huberta, patrona myslivců, začala vysílat nová televize Hunter TV. Televize určená pro myslivce hodlá vysílat zejména zprávy, reportáže, rozhovory. Očekává, že sami myslivci jí budou posílat náměty.


Zkoušky pro myslivecké hospodáře v roce 2019

Písemná část zkoušek pro myslivecké hospodáře proběhla ve čtvrtek 31. října 2019. Ústní část se uskutečnila ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 8 hodin. Myslivecká rada Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. delegovala na tyto zkoušky jako předsedkyní zkušební komise paní Ing. Jiřinu Špálovou. Dostavil se jeden uchazeč, který prospěl s vyznamenáním.
 

Ministerstvo zemědělství informuje o zástřelném

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo dne 31. října 2019 na svých internetových stránkách článek Chceš zástřelné? Text se věnuje finančním příspěvkům za ulovení prasete divokého. V závěru je publikován vzor objednávky laboratorního vyšetření na svalovce u divokých prasat.


Zástupce Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 na školení Dog Exams

Člen Myslivecké rady Tomáš Nechvátal se za náš pobočný spolek zúčastnil dne 28. října 2019 školení pro práci s takzvanými chytrými formuláři Dog Exams pro zkoušky psů. Obvodní myslivecký spolek Praha 4 tak má přístup do testovací a ostré verze chytrých formulářů.


Zájemci se mohou hlásit na kurz pro myslivecké hospodáře a zkoušky

Přijímáme přihlášky na kurz pro myslivecké hospodáře, který začne v roce 2020. Zkoušky proběhnou rovněž v roce 2020. Upozorňujeme zájemce, že kurz bude zahájen jen tehdy, pokud přinejmenším pět zájemců podá přihlášku a zaplatí úhradu za kurz a zkoušky. Jestliže bude méně než pět zájemců, domluvíme se s nimi na dalším možném oboustranně přijatelném postupu.
 

Povinné označování psů od 1. ledna 2020

Od 1. ledna 2020 obecně platí, že pes musí mít mikročip. Pokud byl pes označen tetováním nejpozději do 3. července 2011, nemusí mít mikročip. Pokud pes nebude takto označen, jeho očkování proti vzteklině nebude považováno za platné.

Podrobnější informace najdete na stránkách Státní veterinární správy a v jejím letáku.

 

Myslivecká kynologie: zkušební řády jsou od 1. ledna 2020 novelizovány

Sbor zástupců na svém zasedání, které se konalo 8. června 2019, schválil novelizaci zkušebních řádů. Ta bude účinná od 1. ledna 2020. Změny se dotknou všeobecné části řádů. Nyní jsou zkušební řády v novelizované podobě připravovány do tisku.

Předpokládá se, že od ledna 2020 by si zájemci mohli zkušební řády zakoupit v Knihkupectví a prodejně Myslivost.

 

Lesy hlavního města Prahy učí děti a mládež o zvěři

Lesy hlavního města Prahy nabízejí různé programy pro děti z mateřských škol, žáky ze základních škol a studenty ze středních škol. Ti nejmenší se mohou zúčastnit Povídání se zvířátky, programu Do lesa za zvířátky a Zvířátka v zimě. Pro starší je určeno Povídání o zvěři - býložravci a Povídání o zvěři - šelmy. Dalšími jsou Program v zookoutku Malá ChuchleNoc v lese.


Myslivecké slavnosti v Národním zemědělském muzeu v Praze

Národní zemědělské muzeum uspořádalo v sobotu 9. listopadu 2019 od 10 do 16 hodin Myslivecké slavnosti.


Národní zemědělské muzeum pro děti o myslivosti

Národní zemědělské muzeum zve děti ze základních škol na povídání o myslivosti a lesnictví, které se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu 2019 a v pátek 8. listopadu 2019 buď od 9 hodin nebo od 10.30 hodin. Každé dítě obdrží brožuru o zvěři. Vstup je zdarma. Je nutno si předem rezervovat na e-mailové adrese nebo na telefonu 770 155 512.

Národní zemědělské muzeum v expozici myslivosti pořádá lektorské programy pro děti z mateřských a základních škol.

Národní zemědělské muzeum nabízí zejména dětem mysliveckou obrázkovou statistiku. Lze si ji stáhnout z internetu anebo objednat či zakoupit přímo v muzeu.


Zdarma do Národního zemědělského muzea

V rámci takzvaných resortních dnů mají první neděli v měsíci myslivci vstup do Národního zemědělského muzea zdarma. 


Náhradní termín zkoušek z myslivosti

Náhradní termín zkoušek z myslivosti pro ročník 2018/2019 se uskutečnil ve čtvrtek 3. října 2019 od 8 hodin v salonku restaurace Obzor - Šenkýrna na adrese Praha 4, Papírníkova 628/4.


Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti o vlivu zvěře na lesy

Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. zveřejnil dne 30. září 2019 článek Ing. Jana Řezáče nazvaný Vliv zvěře na zdravotní stav lesů. Současně s tím na své stránky umístil Zpravodaj ochrany lesa. Supplementum 2019, kde se rovněž škodami působenými zvěří na lese zabývá.

Ekolist.cz vyšel z výše uvedeného textu V
ýzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. a svou stať ze dne 2. října 2019 nazval Vliv zvěře na zdravotní stav lesů je drastický.


Hlavní spolek zkontroloval Obvodní myslivecký spolek Praha 4

Dne 26. září 2019 členové Dozorčí rady Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. provedli na našem Obvodním mysliveckém spolku Praha 4 kontrolu takzvaných pověřených činností. Již jsme obdrželi zprávu o výsledku kontroly.
 

Metodický pokyn Ministerstva zemědělství ke snížení stavů spárkaté zvěře

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo dne 25. září 2019 Metodický pokyn ke snížení početních stavů spárkaté zvěře ze dne 20. září 2019.
 

Informační leták Ministerstva zemědělství pro držitele a uživatele honiteb

Ministerstvo zemědělství publikovalo dne 25. září 2019 Informační leták určený držitelům honiteb, hospodařícím subjektům a uživatelům honiteb jako návod, jak postupovat v rámci stávající legislativy. Ministerstvo zemědělství touto cestou vydalo doporučení, jak předcházet a bránit důsledkům škod zvěří na zemědělských pozemcích, plodinách a lesních porostech a jak předcházet a bránit škodám na zvěři.


Inzerce členů

Členové Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 mohou zdarma na těchto stránkách nechat publikovat své inzeráty z oblasti myslivosti. Zájemci mohou poslat inzerát na naši e-mailovou adresu.


Připravované nové právní normy o zbraních

Ministerstvo vnitra na svých internetových stránkách zveřejňuje připravované návrhy právních předpisů týkajících se zbraní a střeliva.


Český statistický úřad zveřejnil údaje o myslivosti za minulý myslivecký rok

Český statistický úřad dne 23. srpna 2019 zveřejnil na svých internetových stránkách základní údaje o honitbách, stavu a lovu zvěře za období od 1. dubna 2018 do 31. března 2019.


Zpravodaj ČMMJ rozeslán v pátek 30. srpna 2019

Českomoravská myslivecká jednota, z.s. doručuje v e-mailu svým členům Zpravodaj ČMMJ.

Zpravodaj ČMMJ za srpen 2019 byl rozeslán 30. srpna 2019.


Nedostali jste zmíněný Zpravodaj ČMMJ? V takovém případě Českomoravská myslivecká jednota, z.s. patrně nezná vaši e-mailovou adresu. Sami můžete zapsat svůj e-mail do evidence členů. I vy potom již obdržíte Zpravodaj ČMMJ do své e-mailové schránky.
 

Co nastalo po odstoupení předsedů Myslivecké a Dozorčí rady?

Předseda Myslivecké rady Viktor Tolar a předseda Dozorčí rady Mikuláš Kaftan osobně doručili dne 30. dubna 2019 do sídla Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 jako pobočného spolku prohlášení o odstoupení ze své funkce. jejich členství ve zmíněných orgánech tak zaniklo podle § 61 odstavce 1 Stanov Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení, to je 30. června 2019.

Od 1. července 2019 zůstávají funkce předsedy Myslivecké rady a předsedy Dozorčí rady neobsazeny. Pravomoci předsedy  Myslivecké rady vykonává místopředseda Zdeněk Nevoránek, pravomoci předsedy Dozorčí rady místopředseda Michal Řehoř.

Do Myslivecké rady i do Dozorčí rady byl kooptován vždy jeden nový člen. V případě Myslivecké rady bereme v potaz, že Sněm na svém jednání, které se konalo dne 21. 6. 2018, rozhodl, že podle § 50 odstavce 5 Stanov Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. 
náhradník může v budoucnu automaticky nastoupit na uvolněné místo v Myslivecké radě. Tímto náhradníkem byl tehdy zvolen Lukáš Vácha. Myslivecká rada proto v souladu s rozhodnutím Sněmu na svém zasedání kooptovala právě Lukáše Váchu. Dozorčí rada kooptovala jako svého člena Ing. Robina Kalaše.


Myslivecký seminář Středočeského kraje ve středu 19. června 2019

Středočeský kraj uspořádal ve středu 19. června 2019 od 11 hodin v budově Krajského úřadu Středočeského kraje v Praze 5 svůj tradiční Myslivecký seminář.

Prezentace ze semináře jsou k dispozici na internetových stránkách Krajského úřadu Středočeského kraje.

 

Zasedání Sněmu v úterý 14. května 2019

V úterý 14. května 2019 se v Základní škole Jílovská v Praze 4 uskutečnilo letošní zasedání Sněmu Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. - obvodního mysliveckého spolku Praha 4 jako členské schůze pobočného spolku.

Sněm také v tomto roce tvořilo shromáždění členů. Obvodní myslivecký spolek Praha 4 měl v úterý 14. května 2019 celkem 286 členů. Na jednání Sněmu osobně přišlo patnáct členů. Účastníci dále při prezenci předložili za nepřítomné dvacet jednu plnou moc. V součtu tedy na zasedání Sněmu bylo k dispozici třicet šest hlasů z 286 možných. Dostavili se všichni členové Myslivecké rady, konkrétně předseda Viktor Tolar, místopředseda Zdeněk Nevoránek a členové Pavel Berka, Jiří Mezenský a Tomáš Nechvátal. Přítomni byli rovněž všichni členové Dozorčí rady Obvodního mysliveckého sněmu Praha 4, tedy předseda Mikuláš Kaftan, místopředseda Michal Řehoř a člen Karel Mácha. Za hlavní spolek se jednání zúčastnil Petr Vacek, člen Myslivecké rady Českomoravské myslivecké jednoty, z. s.

Sněm  schválil výsledek hospodaření a účetní závěrku. Dále schválil návrh, jak naložit se ziskem a návrh rozpočtu. Rovněž vzal na vědomí zprávu Myslivecké rady o její činnosti a zprávu Dozorčí rady o její činnosti. Velkou část schůze zabrala diskuse, která se týkala nejen činnosti Obvodního mysliveckého spolku Praha 4 a Českomoravské myslivecké jednoty, z. s., ale zejména české myslivosti obecně. Debaty se aktivně účastnil zástupce hlavního spolku Petr Vacek.

Děkujeme všem členům, kteří přišli na letošní zasedání 
Sněmu.


Střelby uchazečů ve středu 1. května 2019

Ve středu 1. května 2019 uchazeči z ročníku 2019/2020 absolvovali odbornou praxi ke zkoušce ze skupiny předmětů VI. na střelnici v Bzové u Mladé Vožice.

Článek a fotografie z této akce.