Českomoravská myslivecká jednota, z.s., Praha 8
 
Pozadi
Praha 8
Adresa: Pod Vlachovkou 494/19 , Praha 8 , 182 00
Telefon:+420 606 227 417
Email:oms.praha8@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omspraha8
Jednatel:Ing. Václav Kubeš tel: +420 606 227 417
Předseda:Hendrych Jaroslav tel: +420 602 228 042
  
Úřední hodiny
Po:-
Út:17.00 - 19.00
St:-
Čt:-
Pá:-
   
IČO:67777538
Účet:0211796379/ 0800
Banka:Česká spořitelna, a.s. Praha 8

 
Akce s dětmi

AKTUÁLNÍ INFORMACE


IX. ROČNÍK PUTOVNÍHO POHÁRU OBVODNÍ MYSLIVECKÉ RADY
 
  Obvodní myslivecký spolek Praha 8 vyhlásil v součinnosti s Úřadem Městské části Praha IX. ročník soutěže školních družstev základních škol na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky „O putovní pohár Obvodní myslivecké rady v Praze 8“.
   Bude se opět jako v předešlých ročnících jednat o dlouhodobou soutěž, jejíž vylučovací kola proběhnou v dubnu a květnu roku 2019 a finále pak v měsíci červnu. Zúčastnit se může každá základní škola, která má sídlo na Praze 8, přihlášky je třeba podávat nejpozději do 15. března.
  Pro připomenutí uvádíme vítěze dosavadních osmi ročníků soutěže: Základní škola Glowackého, Základní škola Libčická, Základní škola Žernosecká (třikrát), Základní škola Bohumila Hrabala, Základní škola Na Slovance a Základní škola Lyčkovo náměstí.
  Věříme, že letošní účast ještě překoná minulé ročníky, kdy soutěžilo až dvanáct škol.
  Bližší informace lze nalézt  v propozicích soutěže. 
  O průběžných výsledcích a vůbec dění kolem soutěže budeme aktuálně informovat na našich webových stránkách.

 
PUTOVNÍ POHÁR OBVODNÍ MYSLIVECKÉ RADY PRAHA 8
PROPOZICE
 
  Obvodní myslivecký spolek Praha 8 vyhlašuje v součinnosti s Úřadem Městské části Praha 8 IX. ročník soutěže školních družstev na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky „O putovní pohár Obvodní myslivecké rady Praha 8“.
 
   Jedná se o dlouhodobou soutěž, jejíž vylučovací kola proběhnou v jarních měsících roku 2019 a finále pak v měsíci červnu. Zúčastnit se může každá základní škola, která má sídlo na Praze 8.
 
   Základní pravidla jsou následující:
1. Každá škola má právo postavit jedno soutěžní družstvo složené z žáků šestých a sedmých tříd. Toto družstvo bude šestičlenné a smíšené –  musí v něm být minimálně jeden chlapec a minimálně jedna dívka. 
2.  Na základě přihlášek budou týmy rozlosovány do střeleckých dnů. To budou některé úterky a čtvrtky v období duben – květen, které budou zvoleny podle náplně činnosti programů škol, k nimž se přihlédne i při losování. V určený den a čas se družstvo dostaví na střeliště. Každý střelecký den si odstřílí své soutěžní výkony ve vylučovací části soutěže tři školní družstva.
3.  Soutěž bude mít dvě položky. Obě se střílí ze vzduchovky vleže s oporou na vzdálenost 10 metrů. V první bude střílet všech šest členů družstva 10 ran na klasické kruhové sportovní terče. V druhé budou pokračovat tři členové týmu s nejlepším výkonem z první položky a bude sestávat pro každého z nich z pěti ran na lovecké terče (srnec, liška nebo divočák). Pokud by mělo více střelců týmu z první položky kolem třetího pořadí stejný nástřel, vybere z nich pro absolvování druhé položky kapitán týmu.
4.   Do celkového výkonu družstva se počítají všechny body nastřílené jeho členy v první i druhé položce.
5. Po absolvování vylučovacího kola všemi školními týmy budou vyhodnoceny tři nejlepší (s nejvyšším počtem nastřílených bodů), které budou pozvány na finálové kolo soutěže. Ve finále se bude střílet podle stejných pravidel jako ve vylučovacích kolech. Finále soutěže bude spojeno s prezentací myslivosti (trubači, kynologové, sokolníci a podobně).
 
   Celkový vítěz získá putovní Pohár Obvodní myslivecké rady v Praze 8 a všechny týmy z finálového kola pak zmenšené repliky putovního poháru a věcné ceny, které věnuje Českomoravská myslivecká jednota, Městská část Praha 8 a případní další partneři projektu.