Předseda:Hendrych Jaroslav tel: +420 602 228 042

Účet:0211796379/ 0800
Banka:Česká spořitelna, a.s. Praha 8

Akce s dětmi > O pohár OMS Praha 8 2014

ČTVRTÝ ROČNÍK – ČTRVTÁ ŠKOLA NA POHÁRU

Tradice byla dodržena i při již čtvrtém ročníku soutěže základních škol na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky o „Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 8“: pohár zvedl nad hlavu po finálovém závodě tým Základní školy Bohumila Hrabala, takže opět neuspěl nikdo z dosavadních držitelů poháru. Připomeňme si jen, že zatím zvítězily Základní škola Glowackého (2011), Základní škola Libčická (2012) a Základní škola Žernosecká (2013).

Do finále postoupily jako vždy tři nejlepší školy z vyřazovacích kol, která se uskutečnila během měsíce dubna a jichž se zúčastnilo jedenáct škol. Vlastní finále šestičlenných družstev proběhlo 4. června také již tradičně v zahradě školní družiny Základní školy U Školské zahrady. Prakticky rozhodnuto bylo už po jeho první části, střelbě na sportovní terče. Druhé kolo se totiž tentokrát střílelo na lovecký terč divočáka a úspěšnost našich borců byla, jak je vidět z řiložených
výsledků, téměř stoprocentní (50 bodů je maximum, jež lze nastřílet!), takže bodové rozdíly z prvního kola prakticky zůstaly. Všichni přítomní se shodli, že kdyby si při lovu černé zvěře takhle dobře vedli všichni myslivci, problém s jejím přemnožením by asi nebyl tak akutní.

Vedle vlastního závodu se během finále mohli jeho účastníci leccos dozvědět o lovecké střelbě, o loveckých psech, kteří byli přítomni, nebo o tradici loveckého troubení, protože celý závod a hlavně vyhlašování výsledků zpestřoval trubač.  Ceny předávali zástupci hlavních pořadatelů – za Městskou část Praha 8 její radní pro školství Martin Roubíček a za Obvodní myslivecký spolek Praha 8 jeho předseda Jaroslav Šprongl. Jak už jsme uvedli, putovní pohár zvedl nad hlavu kapitán vítězů ze Základní školy Bohumila Hrabala. Ale pak mu ho  pořadatelé hned zase odebrali, aby nechali zvěčnit na podstavec jméno vítězné školy. Všechny finálové týmy pak dostaly zmenšeniny putovního poháru a všichni účastníci finále medaile a různé drobné dárky od pořadatelů, především s tematikou myslivosti a přírody. Konečné výsledky finále jsou uvedeny v závěru článku. Zpestřením finále byl vložený závod pedagogických doprovodů školních týmů, v němž Pavel Klubert vítězstvím doplnil úspěch Základní školy Bohumila Hrabala.

Celkově byl další ročník střelecké soutěže ze všech stran hodnocen pozitivně – jak pořadateli, tak jeho účastníky. Myslivci ocenili například kázeň členů školních družstev, ti se zase dozvěděli leccos o myslivosti – a někteří překvapili docela dobrými znalostmi. A tak jistě můžeme s optimismem hledět k přípravám už jubilejního, pátého ročníku putovního poháru, který proběhne na jaře roku 2015.
Konečné výsledky – pořadí škol:

1. Základní škola Bohumila Hrabala 610 (461/149)

2. Základní škola Mazurská 573 (423/150)

3. Základní škola Na Slovance 542 (392/150)

Nejlepší jednotlivci ve finále:

1. Filip Martinec (ZŠ Mazurská) 137 (87/50)

2. Jan Myška (ZŠ Mazurská) 135 (85/50)

3. Natálie Rozumová (ZŠ Bohumila Hrabala) 134 (84/50)

Poznámka:

V tabulkách je první číslo celkový nástřel, v závorce jsou pak body za sportovní terče a body za lovecké terče.

-jš-

KONEČNÉ VÝSLEDKY PRVNÍ ČÁSTI IV. ROČNÍKU SOUTĚŽE ZÁKLADNÍCH ŠKOL V PRAZE 8 VE STŘELBĚ ZE VZDUCHOVKY
O PUTOVNÍ POHÁR OMS PRAHA 8

Pořadí škol:

1. Základní škola Mazurská 626 (482/144)

2. Základní škola Bohumila Hrabala 579 (433/146)

3. Základní škola Na Slovance 570 (433/137)

4. Základní škola Žernosecká 555 (418/137)

5. Základní škola Lyčkovo náměstí 553 (408/145)

6. Základní škola Dolákova 522 (372/150)

7. Základní škola Glowackého 511 (375/136)

8. Základní škola Palmovka 491 (358/133)

9. Základní škola U Školské zahrady 444 (302/142)

10. Základní škola Hovorčovická 436 (334/102)

11. Základní škola Petra Strozziho 350 (221/129)