ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Ocelové broky?!?!?

Štěpán Neuwirth | Diskuzní fórum
Reakce na téma ocelových broků
Po včerejším televizním šotu  (20.9.2011) na téma „Ocelové broky“ jsem se rozhodl reagovat tímto způsobem. Lovím v revíru s vodními plochami padesát let. Letos došlo k realizaci zákona, který nařizuje myslivcům při lovu vodního ptactva (nejen tedy na vodních plochách!!!) používat ocelové broky. Zkušenosti z prvních tří společných lovů jsou tyto:
1.       Při velmi dobrém zazvěření zcela evidentně nižší výřady ve srovnání s minulými roky
2.       Na dohledávce vždy nejméně! jedna třetina výřadu
3.       Dostřelnost při jistém (?) zásahu do 15 metrů
4.       Zasažená zvěř ve většině případů nezhasíná, ale ještě dlouho žije, tedy se trápí
5.       Ranivost ocelových broků je hluboko pod hranicí dnes humánně chápaného lovu
6.       Dvěma lovcům na prvním honu uletěly domněle zhaslé kachny i s řemínky
7.       Na divoké husy je nemyslitelné těmito náboji vůbec střílet
8.       Z patrně nižšího odstřelu vyplývá, že se ani zdaleka nebude dařit snižovat stavy vodní pernaté
9.       Nebyl do současné doby doložen – alespoň jsem se k této informaci nedostal – negativní vliv olověných broků na kvalitu životního prostředí
10.   Ochranáři nebo tzv. ekologové nemají téměř žádný vliv na daleko ničivější procesy, které prokazatelně znehodnocují životní prostředí; např. chemie v zemědělství, v dalším odvětví průmyslové výroby imise velkých zdrojů zněčištění, spalování nebezpečných odpadů v lokálních topeništích, apod., kdy dochází dnes již zcela prokazatelně negativnímu dopadu na životní prostředí, např. smog na Ostravsku!
   Takto bych mohl pokračovat dál, jenže není s kým diskutovat. Osobně se celý život snažím maximálně chránit přírodu, ale v celém kontextu. Tzv. ekologové dnes zapříčinili celou škálu komplikací, např. ochranou kormorána, který likviduje osádky našich vod včetně chovných rybníků. Škody pak musí platit stát, tedy je platí z našich daní. Přitom téměř celá Evropa kormorána velkého loví, protože si tyto souvislosti uvědomila včas.
   Ekologové si nejsou zřejmě vědomi dalších negativních důsledků svých zásahů. Domnívám se, že jsou to mimo jiné oni, kdo nemalou měrou přispěli kpádu Strany Zelených, protože voliči jejich irelevantní a iracionální kroky spojují zcela jistě logickys touto politickou stranou. Arogance těchto lidí spočívá i v tom, že si dovolují  rozhodovat i ve věcech majetkových, kdy myslivcům doporučují nákup nových zbraní, jejichž hlavně budou vůči ocelovým brokům odolné. Pokud zapříčiní, že stavy divokých kachen budou stoupat (po prvních zkušenostech to jinak ani být nemůže), což se jistě negativně promítne do stavů drobného vodního ptactva, které je v dnešní době předmětem ochrany v rámci Natury 2000,pak nechť nesou důsledky škod způsobených přemnoženou zvěří oni a ne myslivci.
   Pseudoochranáři poškozují naši přírodu v takovém měřítku, kdy už není možné tyto tendence tolerovat. V době, kdy přírodních celků schopných eliminovat důsledky lidské expanze stále ubývá, neprokázali a nedokázali zabránit zejména např. ničení zemědělské půdy. Místo toho, aby se snažili na svou stranu získat ty, kdo v přírodě žijí, pracují a rozumí jí (v první řadě myslivce, rybáře, lesníky, zemědělce) a vést s nimi dialog, dělají vše proto, aby i tito lidé, stejně jako většina dnešní společnosti,chápali ekology jako škůdce a zjevné nepřátele.
 S pozdravem „Myslivosti a přírodě zdar!“
 V Polance nad Odrou 21. září 2011       
                                      
Štěpán Neuwirth

novinář, publicista, spisovatel                     
člen Klubu autorů při redakci časopisu Myslivost

Diskuzní fórum

Ocelové broky?!?!? > ocelové broky Zobrazit módy:  
User avatar
Host
greenhunter - 2.10.2011 9:35:45
   
ocelové broky
Naprosto souhlasím s Vaším názorem! Myslivost dělám víc než deset let a v porovnání s předchozímilety je letošní sezona kachen podprůměrná. Mnohem menší výřay, více poraněné zvěře na vodě i mimo vodu a tímto i spousta nedohledané zvěře. Ochranáři chrání všechno co není třeba chránit a škodí dobrým věcem - Šumava apod.

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...