vychází v 5:33 a zapadá v 20:39
vychází v 21:02 a zapadá v 4:46
 

Časopis Myslivost

Mezinárodní všestranné zkoušky jagdteriérů

Jaroslav HOLOUBEK
Mezinárodní všestranné zkoušky jagdteriérů
Na tento ročník, který se konal koncem loňského roku, budeme jistě vzpomínat v dobrém, a to hned ze dvou důvodů. Jednak se na něj přihlásilo devět jedinců, což je podle mého názoru velice dobré, a pak, že po několikaleté přestávce mohl být opětovně zadán titul CACIT. Podařilo se totiž zabezpečit účast soutěžícího ze Slovenska, tedy ze zahraničí.
Všestranné zkoušky s mezinárodní účastí jsme pořádali ve spolupráci s MS Háj Královopolské Vážany a Habrovany, za pomoci MS Olšany a pod trvalým dohledem Okresního mysliveckého spolku ČMMJ Vyškov na Moravě. Břemeno největší na sebe převzal Radoslav Dvořáček a za pomoci předsedy klubu byla celá akce dotažena do zdárného konce.

Vítězkou se stala dvouletá fenka DONA od Žebračky (po ARON z Kozích dolů z BETY z Charvátova dvora), vedená Zdeňkem Havrlandem, která zkoušky absolvovala s plným počtem 360 bodů v I. ceně. Byly jí zadány tituly CACT A CACIT. Na druhém místě s počtem bodů 334 a v I. ceně skončil MARKO z Jedlové, vedený Tomášem Burgetem. Byly mu zadány tituly Res CACT a RES CACIT. Jako třetí v pořadí se umístila fena FELI ze Ždánského lesa, předvedená byla Svatoplukem Juráněm, která soutěž zakončila v I. ceně s 326 body.

Přestože třetina psů soutěž nedokončila (nedokončení stopní dráhy, nezvládnutí vodní práce a překročení limitu návratu z nahánění), byla úroveň těchto zkoušek výborná. Jde o velice náročné zkoušky a mám radost z toho, že se nám je daří zabezpečovat každoročně. Také věřím, že se s českým a slovenským klubem dohodneme na větším počtu v jejich vzájemném zastoupení, což by mělo být posláním této akce. Rádi bychom od roku 2002 povýšili tyto zkoušky na Memoriál Josefa Martinka, je však ještě třeba překonat drobné překážky tomu bránící.

Děkuji všem pořadatelům za zabezpečení celé akce, ze které většina z nás odjížděla s uspokojením.


Zpracování dat...