vychází v 5:04 a zapadá v 21:07
vychází v 0:09 a zapadá v 11:38
 

Časopis Myslivost

MSKCHJ v loňském roce

Jaroslav HOLOUBEK
Moravskoslezský klub chovatelů jegdteriérů uspořádal v loňském roce ve spolupráci s OMS ČMMJ Vyškov na Moravě a MS Střela Švábenice klubové všestranné zkoušky. Změnou proti jiným ročníkům byla ta skutečnost, že zkoušky byly přístupné, kromě jagdteriérů, i jiným plemenům malých loveckých psů. Přihlásilo se devět jedinců, z nichž nejlepší byla fena jagdteriéra Bára od Fojtka, kterou vedl Zdeněk Havrlant. Celkem tato dvojice získala 352 bodů v I. ceně a také titul CACT. Na druhém místě se stejným počtem bodů 352 a také v I. ceně se s titulem Res. CACT umístila fena jagdteriéra Teri z Podchrastí, vůdce Svatopluk Juráň. O vítězi tedy musel rozhodnout věk. Jako třetí skončil jagdteriér Oran z Jedlové, vedl ho Tomáš Burgert a získali I. cenu s 343 body.
Zkoušky byly velice dobře připraveny, počasí nám přálo a také výkony předváděných jedinců byly na poměrně vysoké úrovni. Všem účastníkům zkoušek byly předány věcné ceny a také pohlednice Švábenic, která jim bude připomínat tento pěkný kynologický zážitek. MS Švábenice nezklamalo a ukázalo, že stále patří ke těm sdružením, na které je možné se spolehnout. Věřím, že se v tomto revíru opět sejdeme při další kynologické akci a nemusí to být akce klubová.

Další klubovou akcí byla již devátá moravskoslezská výstava jagdteriérů, konaná v areálu státního zámku Slavkov. Výstava byla velmi dobře připravena, za což patří poděkování v první řadě MS Kozorožec Slavkov u Brna. Ve vzájemné spolupráci jsme takto uspořádali již pět ročníků klubových výstav a pevně věřím, že další budou následovat. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 105 jedinců.

Výsledky výstavy:
PSI
třída mladých
Goro Vakuc výborný 1, CAJC chov. + maj.: Václav Kučera mezitřída Fargo Vakuc výborný 1, CAC, Klubový vítěz chov. + maj.: Václav Kučera
třída otevřená Rolf z Těšanské Bělinky výborný 1, CAC chov.: Pavel Hytych, maj.: Libor Ondráček
třída pracovní Bret z Telčských sádek výborný 1, CAC chov.: Ladislav Karásek, maj.: Karel Mařík

FENY
třída mladých
Bona ze Šipkova údolí výborná 1, CAJC chov.: Libor Kurowski, maj.: Pavel Michálek
mezitřída Ida od Jahodové louky výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB chov. + maj.: Jiří Vítek
třída otevřená Frita z Holoubkova výborná 1, CAC chov.: Jaroslav Holoubek, maj.: Leoš Trefný
třída pracovní Many Aliminium výborná 1, CAC chov.: Zdeno Fronc, maj.: Radoslav Dvořáček

Fotogalerie

Zpracování dat...