vychází v 5:04 a zapadá v 21:07
vychází v 0:09 a zapadá v 11:38
 

Časopis Myslivost

Memoriál Františka Hebedy

Josef HLAVÁČ
Memoriál Františka Hebedy
Pod záštitou místopředsedy vlády ČR PhDr. Petra Mareše, CSc., byl dne 18. října 2003 zahájen 20. ročník Memoriálu Františka Hebedy v Horní bělé v okrese Plzeň-sever. Příjemné podzimní mrazivé ráno a lovecká hudba přivítala účastníky memoriálu. Slavnostního zahájení v Horní Bělé se ujal předseda OMS Plzeň-sever Ing. Jiří Bělohlavý a ředitel memoriálu PaeDr. Jaroslav Podlena. Vrchní rozhodčí Jaroslav Gruber představil rozhodčí a vyzval jednotlivé vůdce, aby představili sebe a jednotliví psy.
Soutěžilo se v disciplínách podle zkušebního řádu pro jezevčíky a teriéry se zadáním čekatelství šampiona práce CACT a Res. CACT. V sobotu se uskutečnily lesní zkoušky, z nichž obstálo v I. ceně osm psů, ve II. ceně dva psi a dva psi neobstáli. O umístění na prvním místě rozhodla disciplína pobarvená stopa, provedená volně bez řemenu.Vítězství z LZ a titul CACT si odnesl pes Lex z Heřmanova domu s vůdcem Jaroslavem Šubrtem.

Druhý den na barvářských zkouškách obstálo šest psů v I. ceně, tři psi ve II. ceně, dva psi ve III. ceně a jeden pes neobstál. Zde se projevila náročnost dvoudenní práce psů a jistě i více než 12 hodin stará pobarvená stopa. Tento den zvítězila Zoretka od řeky Lomnice a získala titul CACT, vůdce Antonín Staník.

Vítězem MFH a putovní pohár ČMMJ OMS Plzeň-sever získala fenka drsnosrstého jezevčíka Zoretka od řeky Lomnice, vedená Antonínem Staníkem.

Tato vrcholná akce OMS Plzeň-sever by se neobešla bez obětavé práce místního MS v Horní Bělé. V průběhu memoriálu bylo předáno vyznamenání II. stupně za zásluhy v myslivosti a věrnostní medaile několika členům sdružení.

Touto cestou děkujeme sponzorům a všem, kteří se podíleli na dobrém průběhu memoriálu.
Zpracování dat...