vychází v 5:00 a zapadá v 21:10
vychází v 23:03 a zapadá v 7:03
 

Časopis Myslivost

Ohař pomáhá při záchraně živočichů

Pavel MOULIS, předseda ZO ČSOP Rokycany
Rokycanští ochránci přírody jsou známi nejen svými aktivitami při výchově mladé generace či jako pořadatelé nejrůznějších akcí, ale velkou část svého úsilí věnují i záchraně volně žijících živočichů. Známá je i spolupráce s myslivci při zvelebování okolní krajiny výsadbou stromků a keřů či zachovávání pestrosti a rozmanitosti v přírodě při odchovu a vypouštění různých druhů živočichů.
Při letošní bohaté sněhové pokrývce, kdy se do nesnází dostala celá řada živočichů (volavky, labutě, dravci a sovy. ) se rokycanští ochránci přírody vydávali do terénu a vyhledávali vysláblé jedince, kterým poskytli pomoc ve svém záchranném centru ve Švermově ulici v Rokycanech. Při tomto vyhledávání jim byl velice nápomocen německý krátkosrstý ohař, který svým vynikajícím čichem nalezl nejednoho opeřence, který by byl za normálních okolností odkázán k úhynu. Rozmarné počasí letošní zimy skutečně prověřilo zdravotní stav celé řady živočichů, z nichž bohužel ne všichni měli to štěstí dostat se do záchranné stanice včas. Nicméně díky všímavým lidem se podařilo zachránit volavky, káně či poštolky, které po krátké rekonvalescenci budou opět vypuštěny do volné přírody, aby v brzké době přinesli jaro.

Rokycanští ochránci přírody tedy mají při své zajímavé a náročné činnosti dalšího účinného pomocníka - německého krátkosrstého ohaře Akima, který vyhledá zraněné živočichy. I v oblasti myslivecké kynologie se tedy nabízí další spolupráce mezi myslivci a ochránci přírody, neboť lovecký pes je účinným pomocníkem člověka již dlouhou řádku let.
Zpracování dat...