vychází v 5:00 a zapadá v 21:10
vychází v 23:03 a zapadá v 7:03
 

Časopis Myslivost

Předběžné zkoušky barvářů

Jaromír LATNER
Ve dnech 4. a 5. října 2003 zorganizovala ČMS, OMS Šumperk ve spolupráci s Lesy ČR, s. p., Lesní správou Jeseník a Jesenickou lesnickou společností Předběžné zkoušky barvářů. Zkoušky, jichž se celkem zúčastnilo 20 vůdců se svými psy, se uskutečnily v režijní honitbě Klín Lesní správy Jeseník.
V prvém dni zkoušek byli v I. ceně hodnoceni tři psi, ve II. ceně rovněž tři psi a ve III. ceně dva psi. Jeden pes u zkoušek neobstál a jeden v průběhu zkoušek odstoupil. Vítězem se stal bavorský barvář Bára od Vysoké Mýtě, vůdce a majitel Jaroslav Mazal se ziskem 198 bodů.

Ve druhém dni zkoušek byli v I. ceně hodnoceni tři psi, ve II. ceně dva psi a ve III. ceně čtyři psi. Jeden pes u zkoušek neobstál. Vítězem se stal bavorský barvář Gorri Jasanový hřeben, vůdce a majitel Aleš Klement se ziskem 204 bodů.

Celým průběhem zkoušek doprovázela soutěžící vystoupení loveckých trubačů Lesů ČR, s. p., Lesní správy Jeseník a vicemistra ČR pro rok 2003 ve vábení jelenů pana Oldřicha Novobilského. Pro diváky byly členy Jesenické společnosti předvedeny ukázky práce barváře, jeho výcvik a výklad historie tohoto plemene. Celý průběh dvoudenního klání byl zúčastněnými hodnocen velmi dobře a to jak z hlediska organizačního zajištění zkoušek, korektního vystupování sboru rozhodčích pod vedením pana Rudolfa Vrby a v neposlední řadě i výborným zajištěním zázemí v Penzionu Venuše v Bělé p. Pradědem.

Fotogalerie

Zpracování dat...