vychází v 4:59 a zapadá v 21:10
vychází v 22:30 a zapadá v 5:54
 

Časopis Myslivost

Den otevřených dveří KSK BONO

-red-
Den otevřených dveří KSK BONO
Unie výrobců krmiv pořádá každoročně Den otevřených dveří u jednotlivých svých členů. Smyslem této akce je, aby se, především odborné, veřejnosti ukázalo jak se krmiva pro psy a kočky připravují, aby se upozornilo na to, že naše výrobní technologie jsou na světové úrovni a vyvrátili tím některé mýty, které jsou s českou výrobou spojené.
Letos padl los na KSK BONO s.r.o. a tak mohli dne 14. listopadu 2005 obchodní partneři, dodavatelé, odběratelé a zástupci médií tak trošku nahlédnout "pod pokličku" výroby a prohlédli si provozy a výrobní technologie firmy. Tato ryze česká společnost vznikla v roce 1990 a za dobu své působnosti se jí postupně podařilo stát se jedním z předních českých výrobců potravy pro psy a kočky. Za rok vyrobí přes čtyřicet tisíc tun krmiv, která dodává nejen do České republiky, ale také do mnoha jiných zemí, například do Polska, Slovenska, Maďarska, Ruska, Estonska a dalších.
      Ředitel společnosti Ing. Miloslav Palata nejdříve přivítal všechny zúčastněné v prostorách vzdělávacího střediska Vily Čerych v České Skalici a představil Společnost KSK Bono s.r.o. Poté předal slovo MVDr. Robertovi Peškovi, který ve své prezentaci představil výrobu krmiv moderními technologiemi a podrobně popsal způsoby výživy psů a koček v domácím prostředí. Vyzdvihl význam extrudovaných krmiv, která jsou známá spíše pod názvem "granulovaná", jejich optimální složení pro výživu psů a koček, snadnou udržitelnost těchto krmiv a také dostupnost. Nesnížil však ani hodnotu vařené potravy. Její nevýhodou je však pro mnoho chovatelů časová náročnost její přípravy, ale také potřeba vzdělanosti v oboru výživy.
      Následně se uskutečnila prohlídka závodů sterilované a extrudované výroby s odborným komentářem, kdy bylo zodpovězeno mnoho všetečných dotazů návštěvníků Dne otevřených dveří. Na závěr exkurze mohli všichni zhlédnout nové balící linky jak na sterilizovaná krmiva, která se balí od 400 g do 12 kg, tak extrudovaných krmiv, která se na základě požadavků zákazníků balí do pytlů váhy od 5 do 20 kg.
      Po návratu do vzdělávacího střediska následovala přednáška renomovaného nezávislého odborníka na výživu MVDr. Oty Humla, která byla zaměřená na výrobu krmiv pro aktivní psy a s tím spojené specifické odlišnosti od krmení jiných domácích zvířat.
      Z celého Dne otevřených dveří v KSK BONO s.r.o. vyplynul jeden důležitý závěr, a to že čeští výrobci krmiv pro psy a kočky jsou srovnatelní se zahraničními firmami a v mnohém některé předčí. Záleží již na zákazníkovi, kolik času věnuje výběru konkrétního krmiva, kolik energie věnuje zjišťování informací o nezávislých testech, které se na krmivech provádějí, nebo jestli dá spíše na reklamu a na svůj první dojem - "že jsou ty granulky hezky barevné". Společnost KSK BONO s.r.o. rozhodně patří k těm, které nezávislé testy extrudovaných krmiv řadí na přední místa mezi výrobci a kteří se věnují vývoji moderních technologií pro vaše čtyřnohé přátele a pomocníky.
Zpracování dat...