vychází v 5:05 a zapadá v 21:06
vychází v 0:26 a zapadá v 12:44
 

Časopis Myslivost

LESNÍ POHÁR JEZEVČÍKŮ A TERIÉRŮ

Ing. Jaroslav ŠARMAN
Vrcholem kynologických akcí pořádaných Okresním mysliveckým spolkem ve Zlíně byl letos 2. ročník Lesního poháru OMS Zlín – lesní a barvářské zkoušky jezevčíků a teriérů se zadáváním titulů CACT a res.CACT.
Místem konání byla, stejně jako v případě prvního ročníku, honitba MS Lukov - Vlčková. Termín byl stanoven na 8. a 9. 10. 2005. První den proběhly lesní zkoušky a druhý den pak zkoušky barvářské. Lesních zkoušek se zúčastnilo patnáct psů (jedenáct drsnosrstých jezevčíků, tři jagdteriéři a jeden jezevčík hladkosrstý). Na barvářské zkoušky nastoupilo osmnáct psů (čtrnáct jezevčíků drsnosrstých, dva jezevčíci drsnosrstí trpasličí, jeden jezevčík hladkosrstý a jeden jagdteriér). Do soutěže o Lesní pohár zasáhli psi účastnící se obou zkoušek - celkem jedenáct psů (devět jezevčíků drsnosrstých, jeden jezevčík hladkosrstý a jeden jagdteriér).
      Náročné podmínky v honitbě prověřily připravenost psů i jejich vůdců. Lesní zkoušky absolvovalo úspěšně třináct psů. Ze dvou neúspěšných, jeden vypadl na nahánění a jeden na odložení. Vítězem lesních zkoušek se stal a titul CACT získal pes Palermo Herbu Kopidolek, jezevčík drsnosrstý, vedený Františkem Hauerlandem s 244 body. Druhé místo s 243 body obsadila a titul res.CACT získala fenka jezevčíka hladkosrstého Ema z Mojmírova domu, vedená Milanem Jadrníčkem, třetí skončila s 234 body fenka jezevčíka drsnosrstého Dorinka z Poldova dvora, vedená Janou Šenkeříkovou. Barvářské zkoušky, které proběhly druhý den, byly nakonec rozhodující pro pořadí v Lesním poháru. Většinu barev totiž během noci přešla zvěř a někteří vůdci se s ní dokonce setkali přímo na barvách. Úspěšně absolvovalo barvářské zkoušky šestnáct psů. Jeden pes neměl svůj den na barvě a jeden pejsek rozesmutněl svého vůdce na odložení. Vítězem barvářských zkoušek se stal a titul CACT získal s plným počtem bodů jezevčík drsnosrstý Hero z Jarohněvic, vedený Františkem Bábíkem, druhá v pořadí, také s plným počtem bodů, skončila a titul res.CACT získala fenka jezevčíka drsnosrstého Fida Treskunov, vedená Ing. Pavlem Zuzaníkem a třetí místo obsadila, stejně jako na lesních zkouškách, fenka jezevčíka drsnosrstého Dorinka z Poldova dvora, vedená Janou Šenkeříkovou s 96 body. Díky nejvyrovnanějším výkonům v obou dnech získala vítězství v Lesním poháru OMS Zlín fenka Dorinka z Poldova dvora s vůdkyní Janou Šenkeříkovou, druhé místo obsadil Hero z Jarohněvic, vedený Františkem Bábíkem a třetí byl Palermo Herbu Kopidolek, vedený Františkem Hauerlandem.
      Po oba dny provázelo zkoušky nádherné počasí babího léta a přispělo tak k příjemnému dojmu z této kynologické akce. Velký dík za uspořádání Lesního poháru patří členům MS Lukov - Vlčková, kteří připravili výborné zázemí pro vůdce i pro rozhodčí. Na zajištění zkoušek se podíleli také členové Kynologické komise OMS Zlín, kterým patří dík za odvedenou práci. V příštím roce je opět počítáno s uspořádáním tentokrát již 3. ročníku Lesního poháru jezevčíků a teriérů. Termín byl stanoven na 30. 9 a 1. 10. 2006 a místem konání by se měla stát honitba MS Dolní - Horní Lhota. Takže za rok nashledanou!

Fotogalerie

Zpracování dat...