vychází v 5:05 a zapadá v 21:06
vychází v 0:26 a zapadá v 12:44
 

Časopis Myslivost

Mezinárodní barvářské zkoušky KCHH

Miloš VINKLÁREK
Je již tradicí, že Klub chovatelů honičů, OMS Kolín a myslivecké sdružení „Kňour“ Stříbrná Skalice pořádají mezinárodní barvářské zkoušky honičů se zadáváním titulů CACIT a CACT.      
Slavnostní zahájení proběhlo 23. října 2005 v nové myslivecké chatě v Kostelních Střímelicích. Ředitel zkoušek Jaroslav Zoubek přivítal vůdce a všechny přítomné. Následně představil vrchního rozhodčího Stanislava Volfíka a poté všechny vůdce a jejich čtyřnohé svěřence. Po náležitých ceremoniích proběhlo rozlosování a odjezd do honitby.
      Zkoušky byly jako každý rok dobře připravené a výbornou spoluprácí organizátorů a rozhodčích byly vytvořeny vynikající podmínky pro předváděné psy a jejich vůdce. Ve dvanáctičlenném startovním poli převládali basseti, ale své zastoupení zde měli také kluby rhodéských ridgebaců, švýcarských honičů a pořádající klub chovatelů honičů. Zkoušky dokončilo jedenáct psů, všichni bojovali regulérně a v přátelské atmosféře. Vítězem se stala fena basset hounda Viky z Hlubocké hájovny, vedená přítelem Janem Kesnerem. Viky získala 249 bodů v I. ceně a tituly CACIT a CACT. Na druhé příčce se umístila fena basset hounda Megi z Hlubocké hájovny vedená Jiřím Maškem, která obdržela také 249 bodů a získala tituly res. CACIT a res. CACT. Třetí místo s 244 body a titulem CACT patřilo Empire z Mimoňské podkovy, fence malého hrubosrstého vendéeského basseta, vedené Ing. Jiřím Formánkem.
      V neposlední řadě byli oceněni také ti, kteří zkoušky připravili a zasloužili se o jejich zdárný průběh. A to členové a jejich manželky z pořádajícího mysliveckého sdružení.
      Vážení přátelé a kolegové, ještě jednou díky za přípravu a zabezpečení mezinárodních barvářských zkoušek.
Zpracování dat...