vychází v 4:57 a zapadá v 21:12
vychází v 19:45 a zapadá v 3:15
 

Časopis Myslivost

Předběžné zkoušky barvářů na Jesenicku

Ing. Jaromír LATNER, CSc.
Po roční pauze přivítala režijní honitba Lesů ČR, s.p., Lesní správy Jeseník dne 8. října 2005 účastníky předběžných zkoušek barvářů.
Organizačního zajištění se spolu s ČMMJ OMS Šumperk ujala Lesní správa Jeseník s Jesenickou lesnickou společností. Perfektní zázemí po celou dobu zkoušek pro vůdce, rozhodčí a přihlížející veřejnost zajistil Penzion Richard v Domašově.
      Režijní honitba "Klín" se nachází v CHKO Jeseníky, z části pak v NPR Preděd a PR Vodopády. Zaujímá výměru 1975 ha v nadmořské výšce od 450 do 1300 m. Normována je zde zvěř jelení, srnčí a kamzičí.
      Celkem bylo ke zkouškám přihlášeno dvanáct psů. Po absolvování zkoušek byli tři psi klasifikováni v I. ceně, čtyři psi ve II. ceně a pět psů u zkoušek neobstálo.
      Nejlépe se umístila fena bavorského barváře Gaja z Podbrezovej s dosaženými 212 body majitele i vůdce Josefa Kouby. Dále v pořadí to byla fena bavorského barváře Faty Odkaz Diany s 208 body, vůdce Petr Lebeda a fena hannoverského barváře Cedra z Javornické se 194 body, vůdce František Kasala.
      K celkově dobrému hodnocení zkoušek přispělo pěkné počasí, velmi dobré organizační zajištění, vystoupení skupiny loveckých trubačů LČR, LS Jeseník, předvedení ukázky vábení jelenů Oldřichem Novobilským a disciplinovanost všech účastníků a to jak vůdců se svými psy, tak i všech přihlížejících.

Fotogalerie

Zpracování dat...