vychází v 5:01 a zapadá v 21:09
vychází v 23:29 a zapadá v 8:14
 

Časopis Myslivost

Prémiová řada krmiv Eminent

Iva BLAŽEJOVÁ
Prémiová řada krmiv Eminent
Společnost Tekro představuje svoji novinku - prémiovou chovatelskou řadu krmiv pro psy Eminent, která je vytvořena podle nejmodernějších trendů v oblasti výživy psů. Receptury jednotlivých krmiv jsou sestaveny podle fyziologických požadavků plemen psů a jejich stádia života. Navíc je Eminent obohacen o řadu doplňků, které podporují zdraví a aktivní život psa až do vyššího věku.
Myšlenka vytvořit novou řadu kompletních krmiv pro psy, která by se výrazně zaměřovala na zdraví organismu a používala jedny z nejnovějších komponent podporující zdraví, vznikla před několika lety. Od té doby vývojový tým společnosti Tekro v čele s Ing. Janem Pickou pracoval na základní koncepci receptur jednotlivých krmiv a speciálních přídavků. Nakonec po dlouhé době zkoušek a testací zůstalo pět vítězů - receptur pro jednotlivé kategorie psů.
      Výzkum v oblasti výživy psů se v posledních letech výrazně zaměřuje na zlepšení zdravotního stavu zvířat a prodloužení jejich aktivního života. Civilizační choroby, znečištění životního prostřední a mnohdy i šlechtění přispívají ke stále se zhoršujícím zdravotním problémům psů. Proto se Eminent snaží v této oblasti pomoci. Receptury krmiva Eminent jsou doplněny o speciální přídavky, které podporují zdravý život psa. Kokosový olej je vynikající zdroj lehce stravitelné energie, optimální hladiny glukosaminu a chondroitinu společně s chelátem manganu napomáhají zdraví kloubů, přídavek taurinu chrání buňky před volnými radikály a společně s vyššími hladinami vitamínu E a C zabraňují předčasnému stárnutí organismu, L-karnitin podporuje činnost srdce, esenciální aminokyseliny lyzin a methionin mají nezastupitelnou úlohu při růstu a vývoji svalové tkáně a pomáhají udržovat dobrou kondici zvířete, ideální hladina a poměr omega 3 a 6 mastných kyselin společně s vitamíny a cheláty zinku a selenu pomáhají regeneraci kůže a zajišťují zdravou a lesklou srst, konjugovaná kyselina linolová (CLA) podporuje optimální hmotnost zvířete a chrání před vznikem cukrovky a rakoviny.
     
      Eminent nyní zahrnuje pět krmiv, která jsou rozdělena podle velikosti plemene a fáze života psa. První z nich je Eminent Puppy 30/17 (protein/tuk), jehož receptura plně pokrývá specifické požadavky štěňat a mladých psů malých a středních plemen. Když štěně vyroste, je pro něj připraven Eminent Adult 26/15, který je určen pro dospělé psy malých a středních plemen. Eminent pamatuje i na velká a obří plemena. Eminent Puppy Large Breed 28/14 je krmivo pro štěňata těchto plemen, na které navazuje varianta pro dospělé psy Eminent Adult Large Breed 25/13. Seniorský věk je náročný zejména na vysokou stravitelnost krmiva, ale je třeba mnohem více podpořit zdraví a snažit se co možná nejvíce oddálit proces stárnutí. Tyto požadavky splňuje Eminent Senior/Light 19/8.
     
     Cílem nové prémiové značky Eminent je pomoci chovatelům zajistit zdraví a podpořit aktivní život psa až do vyššího věku.
Zpracování dat...