vychází v 5:07 a zapadá v 21:04
vychází v 0:59 a zapadá v 14:55
 

Časopis Myslivost

Reedice knihy Pointer

-red-
Autor knihy, Prof. MUDr. Jan B. Martinek, CSc., nar. 1925 je přesvědčen, že vztah mezi člověkem a psem je dán fylogeneticky. Každý pes má zachované základní, vrozené vzorce chování svého druhu. Ani člověk, přemnožený druh nesmírných schopností nemůže vlastní, převážně ty horší vrozené vlastnosti překonat. Stal se smrtelným nepřítelem živé přírody a tím i sama sebe.      
Myslivce spojuje s živou přírodou lovecký pes. Dobrý myslivec je milovník přírody. Svého psa vede nejen k uplatnění vrozených vlastností a individuálních schopností, ale i sám se od něho učí.
      Autorova kniha Pointer byla první česká, odborná monografie o tomto plemeni. Zcela nové bylo využití vědeckých poznatků z etologie a genetiky v chovu, z výchovy a výcviku pointerů, ale i dalších plemen loveckých psů, setrů a ohařů.
      V posledních letech došlo k dalšímu rozvoji etologie a k uplatnění ve všech biologických a společenských vědních oborech.
      V současném, druhém vydání svou knihu autor revidoval, upravil a doplnil původní text podle nových poznatků ku prospěchu především chovu psů, chovatelů, majitelů a pracovního využití nejen pointerů. Knihu bude možné zakoupit nebo objednat na dobírku v prodejně Knihkupectví Myslivost, Seifertova 81, 130 00 Praha 3.

Fotogalerie

Zpracování dat...