vychází v 5:05 a zapadá v 21:06
vychází v 0:26 a zapadá v 12:44
 

Časopis Myslivost

Barvářské zkoušky honičů opět na Prostějovsku

Lenka FRNČOVÁ
Dne 27. 5. 2006 se uskutečnily v honitbě VLS Plumlov již druhé letošní barvářské zkoušky honičů. Celkem pro letošek připravil OMS Prostějov čtvery, z toho dvakrát ve spolupráci s Beagle clubem České republiky.
Na tyto zkoušky nastoupilo jedenáct psů a fen plemen beagle, slovenský kopov, alpský brakýř jezevčíkovitý, jezevčík standard drsnosrstý, bernský honič, štýrský brakýř a jagdteriér. Počasí bylo teplé a mírně deštivé, terén pak smíšený les s hustým podrostem. Zkoušky posuzoval tým zkušených rozhodčích ve složení Zdeněk Kvapil, Lenka Frnčová, Ladislav Frnčo, Jan Toman, Jiří Vítek, Ing. Jindřich Hýža.
      Hned na první disciplíně, kterou bylo odložení na řemeni jeden účastník neobstál. Ostatní vůdci měli psy pečlivě připravené a dva soutěžící vedli psy na této disciplíně na volno. Na disciplíně dosled a chování u kusu bylo úspěšných všech zbývajících deset psů. Průběh zkoušek byl hladký, v přátelské atmosféře. Odpolední náladu zvedlo i výborné občerstvení a ukazující se sluníčko.
      V I. ceně ukončilo zkoušku osm psů, a to: alpský brakýř jezevčíkovitý Car Kančí péro s vůdcem M. Martínkem, další fena stejného plemene Cira ze Staňků s vůdcem Z. Velebou, štýrský brakýř Bora z Malcova mlýna s vůdcem M. Mačkem, bernský honič Caltha Olaska s vůdkyní Ing. Olgou Vaňkovou, jagdteriér Chyta z Holoubkova dvora s vůdcem R. Klvačem, jezevčík drsnosrstý standard Dak z Názožnova dvora s vůdcem M. Nevrlkou a dva slovenští kopovi Edy zo Slavošovskej doliny a Cony z Hlubočanského údolí s vůdcem P. Bambuchem. Beagle Molly z Rožnovské kyčery s vůdcem J. Blinkou a bernský honič Arnica Olaska s vůdcem M. Navrátilem ukončili zkoušku ve II.ceně.
      Všichni předvedení psi byli dobře připravení, vůdcové zkušení a disciplinovaní. Poděkování patří organizačnímu týmu OMS Prostějov za kvalitní připravenost a hladký průběh zkoušek.

Fotogalerie

Zpracování dat...