vychází v 4:53 a zapadá v 21:04
vychází v 20:51 a zapadá v 4:42
 

Časopis Myslivost

Klubová výstava slovenských kopovů v Kunraticích

Lenka FRNČOVÁ
V polovině června se při 12. oblastní výstavě v Kunraticích konala Klubová výstava slovenských kopovů. Přihlásilo se dvacet osm psů a fen tohoto slibně se rozšiřujícího plemene. V této kolekci se objevili jak velmi kvalitní jedinci, tak průměr. Vyzvedla bych vyrovnaný vrh sourozenců Yukon, Yuka, Yuta a Yeti ESO chovatele Jana Homoly, kteří jsou velmi správného typu.      
Z mladých psů na mě nejlépe zapůsobil Chrom z Litoltova chovatele a majitele Přemysla Maška, z mladých fen pak Kajmy Bejchlovské hvozdy chovatele Vratislava Trčky a majitele Zdeňka Lípy. Získali ohodnocení výborný 1, CAJC a Mladý klubový vítěz.
      V poměrně velké konkurenci dospělých fen získala ohodnocení výborná 1, CAC a Klubová vítězka fena Yuta ESO chovatele a majitele Jana Homoly, která vynikla typickou hlavou, stavbou těla a správnou mechanikou pohybu.
      Mezi psy mě zaujal temperamentní Iran z Veverkovy studánky chovatele Miroslava Rudla a majitele Jana Štolce. Tento pes je správného typu, rámce s výrazným pálením a nakonec získal ocenění nejvyšší - výborný 1, CAC, Klubový vítěz a Vítěz plemene.
      Po dvou letech jsem tak měla opět možnost posuzovat Klubovou výstavu slovenských kopovů v pražských Kunraticích. V rozvíjejícím se chovu je znatelná rozmanitost. Nicméně je potřebné ověřovat všechny chovné jedince, aby bylo dostatek materiálu pro další chovatelskou práci. Za závažný nedostatek lze upozornit na jediný případ nadstandardní velikosti jinak velmi pěkného jedince a dva případy kratších hrudních končetin. Rovněž kvalita srsti byla vzhledem k ročnímu období v horší kvalitě. Přeji všem "kopovkářům" hodně úspěchů jak v chovu, tak v myslivecké praxi.

Fotogalerie

Zpracování dat...