vychází v 5:01 a zapadá v 21:09
vychází v 23:29 a zapadá v 8:14
 

Časopis Myslivost

Klubové barvářské zkoušky honičů Beagle clubu ČR se zadáváním titulu CACT, Res.CACT 2 - 3. září 2006

Lenka FRNČOVÁ
V sobotu dne 2. září nastoupilo v honitbě MS Brumovice-Slezská Hořina osm psů a fen plemene beagle k zahájení klubových BH.
Předseda MS všechny přivítal a sbor rozhodčích po provedení losování odjel společně s účastníky zkoušek do honitby. Uspělo všech osm psů, z toho šest v I. ceně, jeden ve II. ceně a jeden ve III. ceně. Nejlépe si vedla vlohová fena Dorsi z Kunčiček, která s počtem 241 bodů získala s vůdkyní Evou Cenkovou I. cenu a titul CACT. První cenu, titul Res.CACT a 226 bodů získal pes Dr.Douglas z Kunčiček, kterého vedla rovněž Eva Cenková. Beaglové Qeuelly Samaida-Orsy s vůdcem Vladimírem Tancíkem, Annie Lenox Murphy´s Law s vůdkyní Dr. Janou Smejkalovou a Velvety Beauty Tergy s vůdkyní Radkou Čermákovou získali shodný počet 216 bodů a I. cenu.
      V neděli nastoupilo ke zkouškám šest fen beagle, z nichž tři uspěly v I. ceně, dvě ve III. ceně a jedna neobstála na disciplíně odložení.
      S počtem 226 bodů, v I. ceně, získala titul CACT fena Daisy z Kunčiček s vůdkyní Petrou Štenclovou. Druhé místo, I. cenu, titul Res.CACT, s počtem 203 bodů získala fena Brita Krišpínek s vůdkyní Radkou Ševčíkovou. Fena Bilberry Sunny Side s vůdkyní Šárkou Hinnerovou získala se 193 body rovněž I. cenu a třetí místo.
      Po oba dny panovala přátelská atmosféra, rovněž zázemí včetně občerstvení bylo výborné. Vůdcové byli ukáznění avšak méně zkušení. Ceny věnoval Beagle club ČR a magistrát města Opavy zastoupený panem Tancíkem. Poděkování patří celému MS Brumovice-Slezská Hořina za výbornou organizaci.
      Zbývá jen dodat, že beagle je lovecký pes a může nás těšit, že Beagle club ČR trvá na složení loveckých zkoušek jako podmínky pro zařazení jedinců do chovu a připravuje pro toto plemeno hned několikery klubové zkoušky.
Zpracování dat...