vychází v 5:01 a zapadá v 21:09
vychází v 23:29 a zapadá v 8:14
 

Časopis Myslivost

Memoriál Františka Vojtěcha

Libor SEDLÁK
Vážení přátelé kynologie, ve dnech 16. - 17. 9. 2006 pořádal Klub chovatelů německých krátkosrstých ohařů Praha 59. ročník Memoriálu Františka Vojtěcha. Tato akce se konala ve spolupráci s OMS Nový Jičín, severomoravské pobočky KCHNKO Praha.
Za slunečného počasí přivítalo účastníky memoriálu krásné prostředí zámku v Bartošovicích na Moravě. Na nástupu bylo dvacet psů se svými vůdci. Sbor rozhodčích na návrh klubu delegovala ČMMJ Praha v tomto složení: vrchní rozhodčí Oldřich Nehyba; velké pole: L. Müller, J. Musil, J. Konečný; malé pole: J. Kašík, F. Navrátil; vodní práce: P. Volný, V. Sedlák; barvy: S. Brožek, T. Morbicer, J. Kořínek; vlečky: J. Nastoupil, E. Grosman; drobné disciplíny: L. Klement, B. Šichor.
      Ředitel memoriálu Bohumil Tašek mohl v neděli v podvečer s vrchním rozhodčím Oldřichem Nehybou vyhlásit výsledky dvoudenního klání. Cenu pro vítěze předala starostka obce Bartošovice MVDr. Kateřina Křenková Štefanu Macákovi ze Slovenska za vedení fenky Cilky z Okřešic, která obdržela s počtem 474 bodů, v I. ceně titul CACT. Druhé místo získala Zena ze Zítkového rybníka, vůdce František Šubrt, 473 bodů, I. cena, titul Res.CACT a zároveň ocenění za nejlepší práci v poli. Třetí místo patřilo psovi Monty Fransto, vůdce Oto Banás ml. ze Slovenska, 464 bodů, I. cena. Na čtvrtém místě se umístil Dom Špalíček s vůdcem Ladislavem Banásem se 461 body, v I. ceně. Páté místo obsadila Brita z Ludger, vůdce Josef Věntus, 467 bodů, II. cena a zároveň nejlepší práce ve vodě. Nejlepší práci v lese získala Zora ze Zítkového rybníka s vůdcem Karlem Hamrem.
      Pořadatelé děkují touto cestou všem účastníkům, rozhodčím, sponzorům a všem přátelům kynologie za krásné dva dny strávené v Bartošovicích na Moravě.
Zpracování dat...