vychází v 5:01 a zapadá v 21:09
vychází v 23:29 a zapadá v 8:14
 

Časopis Myslivost

Podzimní zkoušky ohařů na Rychnovsku

Ludvík UHLÍŘ
Kynologická komise Okresního mysliveckého spolku Českomoravské myslivecké jednoty v Rychnově nad Kněžnou připravila podzimní zkoušky ohařů v honitbě Mysliveckého sdružení Litá v Českém Meziříčí - samozřejmě za vydatné pomoci tamních myslivců.
Osm psů bylo rozděleno do dvou skupin, které se s dostatečným odstupem rozmístily v rozlehlém revíru. Tak se psi vzájemně nerušili a ani střelba neodváděla pozornost druhé čtveřice. Podle vrchního rozhodčího Petra Vítečka se nejlépe s předepsanými disciplínami vypořádal český fousek Cvik ze Zbraně Jiřího Žáka z Černíkovic s 290 body, podle výsledkové listiny následovaný s 273 body MMO Hesi Reflex Bohemia Ing. Otakara Šrámka z Borohrádku, třetí se s 258 body umístil krátkosrstý ohař Car z Valských lesů, kterého vedl Josef Provazník ze Synkova, načež tuto dvojici ve výsledkové listině následuje s 250 body Max od Pavlovské s Ing. Jiřím Voborníkem z Valu u Dobrušky. Čtyři psi se umístili v I. ceně, dva ve II. a dva vypadli.
      Lovečtí kynologové, zvlášť ti, kteří jsou věrni velkým plemenům, to nemají s přípravou psů na loveckou upotřebitelnost snadné. Drobné zvěře je většinou málo, takže si psi svou práci neozkoušejí v příhodných podmínkách. Často si potom při zkouškách v dobře zazvěřeném revíru nevědí rady. To se stalo v honitbě Litá velice zkušenému kynologovi. Fena neuspěla v jedné disciplíně - on uspěl v čestnosti: "Neudělala - to se stane a to platí."

Fotogalerie

Zpracování dat...