vychází v 5:01 a zapadá v 21:09
vychází v 23:29 a zapadá v 8:14
 

Časopis Myslivost

Výcvikový tábor jezevčíků na Domažlicku

Václav PROCHÁZKA
První červencový týden se sjeli příznivci jezevčíků z celé republiky do honitby MS Sluka Koloveč v okrese Domažlice, aby zde pod vedením ekonomky KCHJ ČR paní Dany Hájkové a dalších instruktorů výcviku naučili své čtyřnohé kamarády poslušnosti a zdokonalili jejich lovecké znalosti a oni tak byli použitelní v myslivecké praxi.
Počasí všem zúčastněným přálo. Během týdne probíhaly intenzivní nácviky potřebných disciplín, trénovalo se dvoufázově, takže každý měl možnost řádně se připravit na zkoušky, které probíhaly ve druhé polovině týdne. Absolventi výcvikového tábora tak měli možnost vyzkoušet si své získané znalosti a složit ve čtvrtek zkoušky vloh. V pátek a v sobotu se pak konaly barvářské zkoušky pro jezevčíky a teriéry. Na závěr celého soustředění proběhlo na umělé noře v Chocomyšli bezkontaktní norování.
      Co říci na závěr? Je třeba poděkovat všem nadšencům, kteří chtějí a dělají něco pro své čtyřnohé svěřence a své znalosti rádi předávají dalším. A je naším přáním, aby bylo takových táborů stále více. Jezevčíkům zdar!

Fotogalerie

Zpracování dat...