vychází v 4:57 a zapadá v 21:11
vychází v 20:52 a zapadá v 3:58
 

Časopis Myslivost

Výstavní okénko

Vladimíra TICHÁ
Výstaviště na krásné louce v Mladé Boleslavi patří z pohledu kynologů mezi velmi vyhledávaná místa. Důvodů je hned několik. Majitelé výstaviště jsou velice vstřícní vůči chovatelským klubům a své prostory jim rádi propůjčují pro klubové akce. Konají se zde dvě velké výstavy určené všem plemenům – národní a mezinárodní výstava. Asi nejpodstatnější je, že výstaviště je prostorné, díky tomu, že leží na břehu Jizery věčně zelené a že se na něm lidem i jejich psům líbí.
Mezinárodní výstava, která má svůj stabilní termín na konci léta, se letos konala ve dnech 2. - 3. září. Ve výstavním katalogu bylo uvedeno dva tisíce devět set padesát psů a fen FCI uznaných plemen a šedesát osm jedinců plemen neuznaných. Počasí výstavě přálo, organizace byla tradičně výborná a sbor posuzujících rozhodčích zajímavý, protože v něm pracovaly čtyři velmi významné osobnosti. Na prvním místě je třeba jmenovat presidenta FCI pana Hanse Müllera, který o výstavě a hlavně o našich psech mluvil jen pochvalně. Milým hostem byl Ing. Štefan Štefík, člen předsednictva FCI a president slovenské kynologie. Pozvání posuzovat přijali i šéfové kynologie polské, pan Andrzej Mania a kynologie chorvatské, dr. Damir Skok.
      Mezinárodní kontakty jsou určitě důležité, daleko důležitější ale byli vystavovaní psi. Konkurence byla veliká a dostat se k čekatelství mezinárodního šampionátu krásy CACIB nebo k vítězství v plemeni bylo velmi složité. Za velký úspěch je možné považovat třetí místo v VI. skupině (honiči, barváři a příbuzná plemena), které vybojoval alpský jezevčíkovitý brakýř Ivo Vicomělský dvůr. Přenádherný pes si umístění určitě zasloužil a je dobře, že si rozhodčí všímají mimořádných jedinců z méně atraktivních plemen. Sobotní den vyhrál zástupce loveckých plemen, drsnosrstý foxteriér. Pravdou ale je, že psa, který vypadal jak vysoustruhovaný si asi lidé s pracovním teriérem moc nespojovali.
Zpracování dat...