vychází v 4:57 a zapadá v 21:11
vychází v 20:52 a zapadá v 3:58
 

Časopis Myslivost

Zkoušky z norování v MS Rovečné

Libor ŠIKULA
Zkoušky z norování v MS Rovečné
Okresní myslivecký spolek ve Žďáře nad Sázavou pověřil v letošním roce uspořádáním zkoušek z norování Myslivecké sdružení Rovečné. Zkoušky se konaly dne 26. srpna v areálu zvaném Bořinka.
Výkony psů posuzovali zkušení a uznávaní rozhodčí, jejichž hodnocení bylo velice přesné, rychlé, citlivé a spravedlivé. Rovněž velký kus práce odvedli normistři a v neposlední řadě také zapisovatelé. Připravena byla opět skvělá myslivecká kuchyně, vyšlo i krásné počasí, takže všichni účastníci odjížděli z Rovečného spokojeni.
      Vlastním zkouškám předcházel při zahájení i jeden slavnostní okamžik. Jednatel OMS ve Žďáře nad Sázavou Oldřich Sedlář předal členu MS Rovečné Miloslavu Novotnému při příležitosti jeho sedmdesátých narozenin stříbrný odznak Za zásluhy o myslivost. Pan Novotný je dosud aktivním členem MS, účastní se všech akcí včetně brigádnické činnosti a může být opravdovým vzorem pro mladé myslivce.
      Za zdařilý průběh celé akce patří dík všem, kdo se na zkouškách podíleli, a pochopitelně i čtyřnohým aktérům a jejich vedoucím.
      Všichni doufáme, že další ročník zkoušek z norování, který bude příští rok již třicátý v pořadí zde na umělé noře v Bořince, se rovněž vydaří jako ten letošní a že se sem rádi opět vrátí příznivci malých plemen - norníků.
Zpracování dat...