vychází v 7:32 a zapadá v 17:56
vychází v **:** a zapadá v 21:15
 

Časopis Myslivost

XVII. ročník memoriálu Andreje Renče 2006

Lovecký pes 3/2007, str. 13  Vlastislav TRČKA
V roce 2005 se mi podařilo s moji fenkou Barou z Polčiny vyhrát celostátní soutěž slovenských kopovů na Vičanově, s výsledkem 166 bodů, I. cena, CACT. Na základě tohoto výsledku mne oslovili kolegové z výboru, zda bych nereprezentoval Českou republiku na Memoriálu Andreje Renče.
Přikývl jsem, ale hned se mi rozklepala kolena a uvědomil jsem si, jakou zodpovědnost na sebe beru. A tak začala tvrdá příprava. Fenka je velmi temperamentní a proto jsem musel přejít k jejímu určitému srážení, abychom zvládli poslušnostní disciplíny. Navíc ještě začal hrozit termín s háráním. Příroda naštěstí vše zachránila.
    V pátek 10. 11. 2006 jsem s fenkou dorazil na sraz, který byl na úpatí Malých Karpat, PS Šavelina u kláštera Planika, obec Chtelnice, SPZ Piešťany. Po veterinární prohlídce a losování jsme začali v sobotu ráno bojovat. Byla zde konkurence z Německa, Švédska a Slovenska. Po prvním dnu jsme z pověrčivosti výsledky nepočítali. Ty nejtěžší disciplíny nás teprve čekaly v neděli. Navíc jsem Báře v sobotu vylosoval číslo 1, což nevěstilo nic dobrého. Abychom mohli myslet na lepší umístění, museli jsme disciplíny s vyšším koeficientem provádět s rizikem na volno. Nakonec se nám v neděli podařilo projít bez většího zakopnutí.
    Rozhodčí byli nekompromisní, což vedlo k odstoupení několika vůdců z memoriálu. Vzhledem ke svému věku beru náš výsledek s Bárou jako životní. Získali jsme krásné druhé místo v první ceně s oceněním r. CACIT. Na prvním místě se umístil MUDr. Rastislav Siladi ze Slovenska s fenkou Astou. První místo je tak pro naše zástupce z České republiky pořád zakleté. Děkujeme všem pořadatelům za krásné dva dny.

Fotogalerie

Zpracování dat...