vychází v 4:59 a zapadá v 21:10
vychází v 22:30 a zapadá v 5:54
 

Časopis Myslivost

Mezinárodní Field Trials dne 28.4.2007

Lovecký pes 4/2007, str. 15  František ZAHRADNÍČEK
Mezinárodní Field Trials anglických a kontinentálních ohařů pořádaný MSKAO se sídlem v Brně pod záštitou ČMMJ – ČMKJ a ve spolupráci s OMS Brno venkov dne 28.4.2007
Sobotní slunečné ráno a vzorně připravená chata Mysliveckého sdružení Telnice v okrese Brno-venkov vítala účastníky již XVII. ročníku MFT, který pořádá MSKAO se sídlem v Brně se zadáním titulů CACIT, Res.CACIT, CACT a Res.CACT. Současně je nejlepšímu jedinci MSKAO zadán "Putovní pohár Moravy a Slezska", který může získat do trvalého držení ten, komu se podaří tento vyhrát nejméně 3x alespoň se dvěma různými psy plemene AO.
    Slavnostní nástup za zvuku loveckých fanfár seřadil celkem dvacet anglických a osmnáct kontinentálních ohařů. Předseda MSKAO Vlastimil Resner přivítal všechny účastníky, zejména rozhodčího pana Jagodiče z Chorvatska. Slavnostního nástupu byli přítomni i předseda a člen KK ČMMJ Jiří Procházka a zástupce pro ohaře MUDr. Vlastimil Novotný. Sbor rozhodčích na návrh MSKAO delegovala ČMMJ Praha.
    Angličtí ohaři tvořili párové rozběhy v jedné skupině - deset párů, a naopak kontinentální ohaři tvořili dvě skupiny "sólových rozběhů".
    Skupinu párů posuzovali pánové: Neno Jagodič (CH), Fr. Zahradníček, Jar. Šmídek a Z. Kunc (vše ČR). Skupinu sólo I. - Pavel Konečný, Jiří Procházka a skupinu sólo II. David Trnka a František Job (vše ČR).
   
Angličtí ohaři (páry):
    Faust vis Tranquilla, AS, vůdce Vladimíra Dvořáková, 17 bodů - EXC. CACIT, CACT.
    Karla von der Postschweige, POI, vůdce Alena Sedláčková, 16 bodů - EXC. Res.CACIT, CACT.
    Daxon z Dubských lesů, POI, vůdce MUDr. prof. Jiří Veselý, 13 bodů - T.B., vítěz "Putovního poháru Moravy a Slezska" 2007
   
Kontinentální ohaři byli hodnoceni následovně (solo):
    Vir Javořice, NOK, vůdce Jan Šmikmátor, 18 bodů - EXC. CACIT, CACT.
    Ibal ze Strážišťských lesů, PP, vůdce Vlastimil Resner, 17 bodů - EXC. Res.CACIT, CACT.
    Chyt z Knollovy školy, NOK, vůdce František Srnec ml., 17 bodů - EXC. Res.CACT.
   
    Co říci závěrem. Naprosto vydařená soutěž a kynologická akce jako celek s korektním posuzováním sboru rozhodčích a sportovním vystupováním vůdců.
    Výborně zazvěřené honitby (LZ Židlochovice-Měnín, Rumunská, MS - Telnice a Měnín), zvláště zvěří bažantí. Celkově stoupla ovladatelnost předváděných jedinců. Zřejmým důvodem neúspěchů minulých ročníků byly vysoké stavy zvěře zaječí. V současnosti již vůdci s tímto faktem počítají a klidům věnují daleko větší pozornost než tomu bylo u minulých ročníků MFT.
    Za rok v Telnici opět na shledanou. Těšíme se na Vaši účast a přízeň.

Fotogalerie

Zpracování dat...