vychází v 4:59 a zapadá v 21:10
vychází v 22:30 a zapadá v 5:54
 

Časopis Myslivost

Příprava v plném proudu

Lovecký pes 4/2007, str. 9  Libor KUNT
Rok se s rokem sešel a opět se blíží svátek pro všechny milovníky lovecké kynologie – tradiční Memoriál Karla Podhajského, vrcholná soutěž všestranných ohařů s mezinárodní účastí.
Letošní 69. ročník se uskuteční 29. až 30. září v okolí Roudnice nad Labem v okrese Litoměřice, ve stínu posvátné hory Říp. Příprava takovéto velkolepé akce trvá několik měsíců. Již v loňském roce byl zvolen přípravný výbor na jehož pravidelných každoměsíčních schůzkách v prostorách roudnického městského úřadu je projednávána organizace celého memoriálu. Z větší části se na přípravách podílí zkušení vůdci z kynologické komise OMS Litoměřice, která čítá jedenáct členů výboru; dále asi třicet dobrovolníků z řad kynologických nadšenců. Díky organizování memoriálu se s loveckou kynologií seznamují i někteří veřejní činitelé, kteří se starají především o zajištění sponzorů, bez kterých by celá akce nemohla proběhnout.
    Hlavní náplní činnosti přípravného výboru je vytvoření propozic, zajištění zhotovení ručně ilustrovaných diplomů a příprava dalších organizačních nezbytností. Podařilo se například zabezpečit ubytování jak pro rozhodčí a vůdce, tak i pro koronu ve stejném místě, kde proběhne i společenský večer pro širokou veřejnost, což je velkým plusem pro všechny účastníky, kterým odpadá starost o dopravu.
    V okolí Roudnice nad Labem byly vybrány honitby, které plně vyhovují požadavkům jednotlivých disciplín a zaručí důstojný průběh memoriálu. Při přípravě ohrádky v lese pro disciplínu "Přinášení lišky přes překážku" pomáhali i ti nejmladší - náš kynologický potěr (viz obrázek). Disciplíny z vodní práce budou probíhat v klidném prostředí a nejošemetnější polní práce, kde je potřeba mít největší štěstí, jsou situovány do honitby s dostatkem drobné zvěře. Na všech stanovištích je zajištěno občerstvení, které neodmyslitelně k takovéto akci patří. Samozřejmě, že s blížícím se podzimem začne přibývat nervozita všech organizátorů, aby se vše podařilo a memoriál byl důstojnou akcí pro Litoměřický okres, který bezpochyby patří mezi kynologické špičky.
    Všechny nás čeká ještě spousta práce a starostí, než se dočkáme kýžené odměny v podobě nezapomenutelných zážitků a neopakovatelné atmosféry prostředí memoriálu. Vždyť to je náš cíl, aby si všichni odnesli co nejkrásnější vzpomínky a rádi se na Litoměřicko vraceli. Přijeďte se podívat a podpořit všechny zúčastněné a hlavně prožít s námi tyto dva dny plné zápolení, radosti, ale i zklamání.

Fotogalerie

Zpracování dat...