vychází v 4:59 a zapadá v 21:10
vychází v 22:30 a zapadá v 5:54
 

Časopis Myslivost

Sam - rybář

Lovecký pes 4/2007, str. 5  Text i snímky Martin ŠTĚPANOVSKÝ
Jmenuji se Eros od Zazděnky a říkají mi Sam. Doma mi dávají různá jména, páneček například Pochůzkář - prý chodím, když mám hledat. Panička na mě volá Samíčku a ta nejmenší zase Hamíku nebo krátce Hame. Ještě mám kamaráda, říkají mu Nick, to mám štěstí, že ho mám. On lítá za dva, takže já se nemusím tolik honit, když něco hledáme.
Na jaře, když nás páneček bere na pole a chce abychom hledali zajíce a bažanty tam, kde nejsou, tak mě to skutečně, ale skutečně nebaví. Já se prostě procházím, když mám ten čtyřkový nos, a dělám, že neslyším. Co mám také hledat, když tu stejně nic není.
    Na konci dubna nás vzal páneček na rybník. Tak to byla jiná písnička! Voda to je můj živel a tam si zase já dělám, co chci a páneček má problémy mě odvolat z vody. No a jak si tak plavu, vyskočí přede mnou kapr. Po chvíli to udělal ještě jednou a do třetice už nespadl pod hladinu, poněvadž jsem ho slovil. A hurá, plavu si to k pánečkovi, ještě že měl foťák, jinak by mu to nikdo neuvěřil. To bych vám přál vidět, jak na mě zíral! Od té doby jsem pro něj Samík, aspoň mi tak říká.
    S přáním co nejhodnějších páníčků, Sam.

Fotogalerie

Zpracování dat...