vychází v 4:59 a zapadá v 21:10
vychází v 22:30 a zapadá v 5:54
 

Časopis Myslivost

Zkoušky ohařů a malých plemen na Prostějovsku

Lovecký pes 4/2007, str. 7  Ladislav FRNČO
Zkoušky vloh se konaly dne 12. 05. 2007 v honitbě MS Kralice na střelnici v Klopotovicích. Zkoušek se zúčastnilo deset ohařů a čtrnáct psů z kategorie loveckých slídičů, jezevčíků a teriérů.
Současně s těmito zkouškami probíhaly i klubové zkoušky vloh moravskoslezského klubu jagdteriérů, kde byli přihlášeni pouze čtyři psi, z toho jeden odstoupil v průběhu zkoušek.
    Z ohařů obstáli všichni psi v I. ceně. Tři NKO získali plný počet bodů a to fena Cindy ze Slatinic s vůdcem Antonínem Trnkou, pes Cvik ze Slatinic s vůdcem Stanislavem Kořínkem a pes Hart Kořenice s vůdcem Karlem Hrudou. U skupiny loveckých slídičů si nejlépe vedla fena Doly z Růžového Barvínka pod vedením Bohuslava Grepla. K nejlepším u jezevčíků a teriérů patřil pes Aram z Hranečného žlebu s vůdcem Bc. Václavem Chytráčkem. Z celkového počtu těchto dvou skupin loveckých psů obstálo v první ceně jedenáct psů, v druhé ceně jeden pes a ve třetí ceně dva psi. Celkově se dá hodnotit, že psi byli velice dobře připraveni a u umístění mimo první cenu se dá hovořit jako o méně štěstí při zkouškách a jistém stupni nedocvičenosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o zkoušky vloh je dostatek času k tomu, aby psi během další přípravy docvičili co jim schází a úspěšně tak pokračovali na cestě ke zdolání zkoušek vyššího typu a většina si splnila i zkoušky potřebné pro chovnost ve svých klubech.
    Zkoušky vloh probíhaly v dobře zazvěřené honitbě, kde každý pes mohl prokázat své vlohy na živé zvěři. Průběh zkoušek byl ze strany MS Kralice velmi dobře zajištěn a patří jim poděkování MR OMS Prostějov. Velice kladně bylo hodnoceno i zázemí zkoušek - občerstvení, které bylo na velice dobré úrovni. Budeme se těšit na shledanou další kynologické akci v Prostějově, na Memoriálu Josefa Daňka.

Fotogalerie

Zpracování dat...